شکلات از گذشته از جمله خوراکی های پرطرفدار و پرکاربرد بوده است که در شکل ها، طعم ها و رنگ های مختلف تهیه و تولید می شود. این خوراکی شیرین علاوه بر طعم فوق العاده خواص بسیار داشته و بسیار انرژی زا است. اما امروزه با توجه به تنوع شکلات استفاده از شکلات بیشتر شده و شکل های مختلف شکلات کابرد آن را نیز بیشتر کرده است. یکی از پرکاربردترین انواع شکلات، شکلات تخته ای است که با نام شکلات موزاییکی نیز شناخته می شود، تزیین کیک با شکلات تخته ای اولین کاربرد آن است اما استفاده های آن محدود نیست.

 

انواع شکلات تخته ای

 

کاربرد شکلات تخته ای:

شکلات تخته ای رنگی در طعم های مختلف و پرطرفدار به عنوان روکش یا طعم دهنده برای بیسکوییت، بستنی و کیک استفاده می شود. در تهیه ی بسیاری از دسر های شکلاتی مانند پاناکوتا شکلاتی، کیک ها، شیرینی ها و انواع شکلات مانند برشتوک قالبی و شکلات آجیلی با پسته و کشمش یا شکلات انار از آن استفاده می شود. می توان با ذوب کردن شکلات تخته ای به عنوان گاناش شکلاتی، شکلات آب شده یا سس شکلات، برای تزیین کیک و دسر نیز از آن استفاده کرده و شکل های زیبایی خلق کرد یا با رنده کردن آن و برای تزیین استفاده کرد. شکلات تخته ای را خرد کرده و داخل مایکروفر قرار دهید تا ذوب شود. برای آب کردن شکلات تخته ای به روش بن ماری، ابتدا شکلات را به قطعات کوچک تقسیم کرده و داخل ظرف (ترجیحا استیل) بریزید. کتری، سماور یا قابلمه آب را روی حرارت بگذارید تا به جوش آید. سپس با شعله ی ملایم ظرف شکلات را روی آن قرار دهید تا آب شوند. توجه داشته باشید که شکلات به دمای زیاد حساس است و نباید آن را روی شعله ی زیاد قرار دهید چون به جای نرم شدن، سفت می شود. شما می توانید انواع شکلات تخته ای در طعم های مختلف را با این روش ذوب کنید و با ترکیب رنگ های مختلف شکلات تخته ای با هم، رنگ های جدید بسازید. انواع قالب سیلیکونی برای شکلات وجود دارند که می توانید شکلات ذوب شده را داخل قالب شکلات سیلیکونی بریزید و با آن ها شکلات در شکل های مختلف خلق کنید. انواع میوه ی شکلاتی را با شکلات تخته ای آب شده خوش طعم تر و جذاب تر کنید.

 

شکلات تخته ای

 

طرز تهیه شکلات تخته ای سخت نیست اما امروزه برندهای مطرح با تولید انواع شکلات تخته ای کار را آسان کرده و با کیفیت بالای خود مصرف کنندگان را خرسند کرده اند. همچنین تنوع طعم و رنگ شکلات تخته ای آن قدر بالاست که مصرف کنندگان ترجیح می دهند آن را به شکل آماده تهیه کنند. در این مقاله مارک های معروف شکلات تخته ای را به شما معرفی می کنیم تا با خرید آن ها رضایت شما جلب شود:

کارات از جمله برندهای قدیمی و پرفروش شکلات های تخته ای است که سال هاست شکلات هایی با بهترین کیفیت به مشتریات خود عرضه می کند. شکلات کارات در سه طعم شکلات تلخ، شکلات تخته ای شیرین و شکلات تخته ای سفید موجود است. وزن انواع شکلات تخته ای کارات 1 کیلو بوده و از لحاظ کیفیت در حال حاضر بهترین شکلات تخته ای ایرانی موجود در بازار است.

پارمیدا نیز از برندهای شکلات معروف ایرانی است که سال هاست با انواع آن آشنا هستیم. شکلات تخته ای پارمیدا از جمله انواع آن که در سه طعم شکلات تخته ای سفید، شکلات تخته ای شیرین و شکلات تلخ در بازار موجود است. وزن شکلات تخته ای پارمیدا حدود 330 گرم بوده و از پر طرفدارترین برند شکلات تخته ای است. درصد تلخی شکلات تلخ پارمیدا 60% است و برای افرادی که طعم تلخ خیلی زیاد دوست ندارند گزینه ی مناسبی است.

یکی از محدودیت های شکلات تخته ای طعم های محدود این نوع شکلات است. غالبا بیش از 3 طعم متفاوت شکلات در بازار وجود ندارد و اما دریکا این مشکل را حل کرده است. شکلات تخته ای دریکا بیشترین طعم شکلات در ایران را دارد و شما می توانید انواع شکلات تخته ای رنگی را از دریکا انتخاب کنید. شکلات تخته ای دریکا علاوه بر سه طعم رایج شکلات تخته ای یعنی تلخ، شیرین و سفید، انواع طعم های میوه ای مانند شکلات تخته ای توت فرنگی، شکلات تخته ای پرتقالی، شکلات تخته ای بلوبری، شکلات تخته ای آناناسی، شکلات تخته ای سفید یا شکلات تخته ای شیری، شکلات تخته ای تلخ 99% و شکلات تخته ای تلخ72% را از این برند تهیه کنید. وزن شکلات تخته ای دریکا 200 گرم می باشد.

 

شکلات تخته ای دریکا

 

 

جهت خرید شکلات کارات، خرید شکلات پارمیدا و خرید شکلات دریکا در طعم های مختلف به فروشگاه اینترنتی ایران کوک مراجعه کنید. برای خرید اینترنتی شکلات تخته ای کافی است در سایت فروشگاه ایران کوک، محصولتان را انتخاب کنید، سفارش دهید و به صورت رایگان درب منزل تحویل بگیرید.