آموزش فرم دادن خامه با پودر خامه

پودر خامه : با حذف رطوبت از خامه معمولی خامه خشک یا پودر خامه بدست میاید و به ازای هر لیوان پودر خامه ، یک لیوان پودر قند و سه لیوان شیر لازم است ( پودر خامه اغلب برای کمک به فرم دهی خامه کاربرد دارد و استفاده از آن به تنهایی پیشنهاد نمیشود ).

فرم دادن خامه با پودر خامه : با استفاده از پودر خامه میتوانید خامه ای تهیه کنید که فرم خود را در حد عالي حفظ ميكند ، ميشود با هر مدل ماسوره ای به آن شكل داد ، نيازي به شيرين كننده ندارد ، مقاومت آن در برابر گرما عالي است و از همه مهمتر مزه اصلی خامه حفظ میشود.

آموزش پودر خامه

طرز تهیه : ابتدا کاسه ای که میخواهید خامه را درون آن بریزید و پره های همزن را 15 دقیقه داخل فریزر قرار دهید تا سرد شوند ( سرد شدن کاسه و پره همزن در عمل آوری بهتر و سریع تر خامه موثر است ).

کاسه را از فریزر خارج کنید ، خامه را داخل کاسه بریزید و 2 قاشق پودر خامه به آن اضافه کنید ، با قاشق کمی خامه و پودر خامه را مخلوط کنید ، با دور کند همزن 10 ثانیه خامه را بزنید سپس دور همزن را تند کنید و 3 دقیقه با دور تند خامه را بزنید تا خامه فرم بگیرد و حجیم شود ، در این مرحله در صورت تمایل میتوانید مقداری پودر قند اضافه کنید ( همچنین میتوانید اسانس ، رنگ خوراکی ، پودر کاکائو و ... نیز اضافه نمایید ).

آموزش پودر خامه

حالا میتوانید خامه آماده را برای تزیین مورد استفاده قرار دهید ، این خامه تا چند ساعت بیرون از یخچال کیفیت خود را بدون هیچ تغییری حفظ میکند.

نکته ها : میتوانید برای تزییناتی مانند شکوفه زدن روی کیک که خامه سفت تری مورد نیاز است مقدار پودر خامه را به 3 قاشق غذاخوری نیز افزایش دهید که در اینصورت استفاده از اسانس ها مانند اسانس وانیل پیشنهاد میشود.

 می تونی پودر خامه رو از فروشگاه اینترنتی ایران کوک با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت بخری و در کمترین زمان تحویل بگیری:)