اگه دنبال یه سوپ گرم و خوشمزه برای روزهای سرد و برفی می گردین، دقیقا جای درستی اومدین. ما این جا قراره در مورد طرز تهیه بهترین سوپ تره فرنگی صحبت کنیم. این سوپ، یه سوپ خیلی ساده، به صرفه و عالیه که زود آماده میشه. خواص و فواید خیلی زیادی داره و خوبیش اینه که سوپ تره فرنگی برای سرماخوردگی مثل یه معجزه عمل می کنه. ولی باید در اون صورت فلفل کمتری توی سوپ بریزین. در این دستور سوپ تره فرنگی بدون شیر آماده میشه و یه کم دستورش با سوپ تره فرنگی و قارچ متفاوته.

این سوپ رو میتونین به تنهایی و یا به عنوان پیش غذای شام در کنار غذاهایی مثل استیک، مرغ کبابی و یا غذاهای سبزیجاتی مثل اسفناج و کلم و ... سرو کنین. سوپ تره فرنگی و سیب زمینی نیازی به اضافه کردن نشاسته و یا جو پرک و بلغور نداره و تمام بافت خامه ای و غلیظش رو از سیب زمینی میگیره. اگه دوست دارین سوپ شما غلظت بیشتری داشته باشه میتونین اون رو با مخلوط کن پوره کنین. حالا دیگه آستین هاتون رو بالا بزنید که بریم سر وقت تهیه یه سوپ تره فرنگي خوشمزه و بی نهایت لذیذ!

 

طرز تهیه سوپ تره فرنگی

 

مرحله اول: تمیز کردن و خرد کردن تره فرنگی

تره فرنگی ها را تمیز کنید. در راستای طول آن ها را برش بزنید. سپس زیر شیر آب بگیرید تا تمام گل و خاک هایی که ممکن است بین آن ها باشد، تمیز شود. حالا قسمت های سبز پررنگ و سفت آن را جدا کنید و دور بریزید. قسمت های سفید و سبز روشن را برش دهید. هر برش باید ابعادی حدودا 6 یا 7 میلی متری داشته باشد.

 برش های تره فرنگی را در یک کاسه بریزید و کاسه را با آب سرد پر کنید. با دست تره فرنگی ها را در آب تکان دهید تا خاک آن ها به طور کامل گرفته شود. سپس آن ها را در سبد آبکش بریزید تا آبشان گرفته شود.

 

مرحله دوم: تفت دادن تره با کره

یک قابلمه به ابعاد متوسط بردارید. قابلمه را روی حرارت متوسط گاز قرار دهید و کره را در آن بریزید تا ذوب شود. حالا تره فرنگی ها را به کره اضافه کنید. خوب بهم بزنید تا تره فرنگی ها به کره آغشته شوند. درب قابلمه را بگذارید و حرارت را کم کنید. ده دقیقه صبر کنید تا تره فرنگی ها سبک شوند. مراقب باشید تره ها در قابلمه نسوزند.

 

مرحله سوم: پخت سوپ تره فرنگی

سیب زمینی ها را پوست بگیرید و به شکل مکعب های ریز خرد کنید. استاک مرغ را اضافه کنید. سپس سیب زمینی خرد شده، برگ بو، مرزنجوش، آویشن و نمک را در قابلمه بریزید. حرارت را زیاد کنید تا سوپ تره فرنگی شما به جوش بیاید.

وقتی سوپ به جوش آمد، حرارت را کم کنید تا حدی که سوپ آرام آرام قل بزند. سپس بیست دقیقه زمان دهید تا سوپ و سیب زمینی ها به خوبی پخته شوند.

 

مرحله چهارم: پوره کردن سوپ تره فرنگی

برگ بو را از داخل سوپ بیرون آورید. به کمک مخلوط کن یا گوشت کوب برقی نصف سوپ را پوره و له کنید. اگر دوست دارید سوپ نرم تری داشته باشید، تمام آن را پوره کنید. مراقب باشید مخلوط کن را بیش از حد پر نکنید تا از آن سرریز نکند. و حتما درب مخلوط کن را بگذارید.

  سوپ تره فرنگی با سیب زمینی  

مرحله پنجم: اضافه کردن چاشنی ها

حالا جعفری تازه خرد شده را به سوپ اضافه کنید تا چند دقیقه با آن بپزد. سس فلفل قرمز و فلفل سیاه تازه یا پودری را در سوپ بریزید. سیب زمینی ممکن است باعث شود نمک غذا کم شده باشد.سوپ را بچشید و در صورت تمایل کمی نمک اضافه کنید. سوپ را در ظرف سرو بکشید. نوش جان.

  سرو سوپ تره فرنگی  

نکات کلیدی تهیه سوپ تره فرنگی

- دستور تهیه این سوپ بی نظیر و مقوی از سایت simplyrecipes ترجمه شده است.

- به جای آویشن پودر شده، میتوانید از آویشن تازه استفاده کنید. در این صورت باید آن را در مرحله چهارم مانند برگ بو از سوپ خارج نمایید.

- این سوپ را میتوانید به راحتی منجمد کنید. برای فریز کردن سوپ بهتر است تمام آن پوره شده باشد تا تکه ای سیب زمینی باقی نماند. تکه های سیب زمینی بعد از یخ زدن کیفیت جالبی نخواهد داشت. پس سعی کنید بافت سوپ را کاملا یک دست کرده و بعد آن را منجمد کنید.

- اگر پس از ذوب شدن سوپ یخ زده، مواد آن از هم جدا شده بود، سوپ را با مخلوط کن خوب میکس کنید تا دوباره یک دست و نرم شود.