سوپ‌ها در روزهای سرد سال که سرماخورده و مریض هستید، غذایی مقوی و عالی هستند. همچنین آن‌ها، انتخابی مناسب برای سرو به عنوان پیش‌غذا در مهمانی‌ها و جشن‌ها هستند. از طرف دیگر در رژیم‌های لاغری نیز می‌توانید سوپ را به عنوانی غذایی مقوی و کم‌کالری میل کنید. سوپ ورمیشل، یکی از انواع سوپ‌های خوشمزه و پرطرفدار است که با ورمیشل(رشته فرنگی) درست می‌شود.

سوپ ورمیشل، دستور پخت‌های متنوعی دارد و از مواد اولیه متفاوتی در تهیه آن استفاده می‌شود. انواع سوپ ورمیشل با رشته فرنگی، سبزیجات و مرغ یا آب مرغ درست می‌شوند و طرز تهیه آسانی دارند. از آن‌جایی که ورمیشل خیلی زود لعاب می‌اندازد، سوپ ورمیشل زود جا می‌افتد و برای تهیه‌اش به زمان زیادی نیاز ندارید. همچنین در تهیه این سوپ می‌توانید به سلیقه خود سبزیجات مورد علاقه‌تان را اضافه کنید و دست‌تان در پخت آن کاملا باز است. برای یاد گرفتن طرز تهیه سوپ ورمیشل خوشمزه و جاافتاده با ایران کوک همراه باشید.

 

طرز تهیه سوپ ورمیشل

مرحله اول ابتدا 1 عدد پیاز را خرد کنید و آن را همراه با سینه مرغ، نمک، فلفل و مقداری آب در قابلمه بریزید. بعد از اینکه سینه مرغ نیم‌پز شد، آن را از قابلمه خارج کنید و ریش ریش کنید. آب مرغ را نگهدارید تا بعدا به سوپ اضافه کنید.

مرحله دوم داخل یک قابلمه دیگر 8 لیوان آب و عصاره‌های مرغ را بریزید و آب مرغی را که از قبل داشتید به آن اضافه کنید. سپس، اجازه دهید آب جوش بیاید.

 

مرحله سوم هویج و سیب‌زمینی را نگینی خرد کنید و همراه سینه مرغ ریش ریش به آب مرغ در حال جوشیدن اضافه کنید.

 

مرحله چهارم پس از این‌که هویج و سیب زمینی نرم شدند، ذرت پخته، رب گوجه‌فرنگی، ورمیشل، نمک و فلفل را اضافه کنید و اجازه دهید سوپ جا بیفتد.

 

مرحله پنجم در ادامه جعفری را خرد کنید. پس از جا افتادن سوپ، جعفری را به آن اضافه کنید. اجازه دهید سوپ 10 دقیقه دیگر روی حرارت بماند. سوپ ورمیشل‌تان را در ظرف بکشید و همراه آبلیمو سرو کنید.

سوپ ورمیشل

نکات طلایی در تهیه سوپ ورمیشل

- در صورت تمایل می‌توانید در این سوپ به جای ذرت پخته از قارچ استفاده کنید.

- اگر می‌خواهید سوپ ورمیشل خوشمزه‌تری داشته باشید، رب گوجه‌فرنگی را قبل از اضافه کردن به سوپ با کمی روغن سرخ کنید.

- در این دستور پخت می‌توانید به جای 8 لیوان آب و عصاره مرغ از 8 لیوان آب مرغ استفاده کنید.

سخن آخر

سوپ ورمیشل از جمله سوپ‌های خوشمزه و محبوب است که با ورمیشل(رشته فرنگی) درست می‌شود. سوپ ورمیشل دستور پخت‌های متنوعی دارد و در تهیه آن از مواد متفاوتی استفاده می‌شود. البته در پخت انواع این سوپ از ورمیشل، سبزیجات و مرغ یا آب مرغ استفاده می‌شود.

برای درست کردن سوپ ورمیشل قبل از هر کاری باید مرغ را به همراه پیاز خردشده، نمک و فلفل نیم‌پز کنید. سپس، 8 لیوان آب و عصاره‌های مرغ را با آب مرغ در یک قابلمه بریزید تا جوش بیاید. بعد از جوش آمدن آب، هویج و سیب زمینی خردشده را به همراه سینه مرغ ریش ریش داخل قابلمه بریزید. بعد از جاافتادن سوپ نیز ذرت پخته، رب گوجه‌فرنگی، نمک و فلفل را اضافه کنید و بگذارید جا بیفتد. 10 دقیقه قبل از خاموش کردن حرارت نیز جعفری خردشده را به سوپ ورمیشل بیفزایید.