دو تا از میوه های تابستونی مورد علاقه همه توت فرنگی و شاه توت هست. پس جای تعجبی نیست که یکی از خوشمزه ترین انواع اسموتی های تابستونی هم اسموتی شاه توت و توت فرنگی خوش رنگ و خوشمزه باشه. ترکیب این دو میوه رنگ و طعم خیلی جالبی ایجاد میکنه که هوش و حواس رو از سرتون میبره. اگه به این اسموتی خوشمزه شکر اضافه نکنید برای لاغری هم میتونه مؤثر باشه. یعنی میتونید به عنوان یه اسموتی رژیمی هم ازش استفاده کنید. رنگ و غلظت این اسموتی کاملا دست خودتونه. هر چی شاه توت بیشتری استفاده کنید اسموتی تیره تر میشه و هر چی آبمیوه کمتر بریزید غلیظ تر میشه.

  شاه توت و توت فرنگی

طرز تهیه اسموتی شاتوت

شاتوت، توت فرنگی، آبمیوه (آب هر نوع میوه ای) و یخ را درون مخلوط کن بریزید. آنقدر بزنید تا یخ ها مانند پوره شوند و بافت یکدستی داشته باشید (بیش از حد نزنید تا اسموتی شما شل نشود).

پس از آماده شدن اسموتی را درون لیوان بریزید سپس کمی تکه های خرد شده توت فرنگی را برای شکل و طعم بهتر درون اسموتی قرار داده و سرو کنید.

نکات کلیدی اسموتی شاتوت

- اسموتی نوشیدنی خنک و کم کالری ای مشابه یخ در بهشت است. در این نوشیدنی که شکلی پوره مانند و یخی دارد معمولا از شکر استفاده نمیشود.

- اگر فقط یکی از دو میوه در دسترس شما هست باز هم میتوانید این اسموتی را تهیه کنید. در صورتی که از شاه توت استفاده کنید اسموتی بنفش خواهید داشت. استفاده از توت فرنگی رنگ صورتی بسیار کم رنگی به شما میدهد. از تمشک هم میشود استفاده کرد. در صورت استفاده از تمشک اسموتی با رنگ صورتی زیبایی خواهید داشت.

- بهتر است از میوه های یخ زده استفاده کنید. مقدار کم و زیادی میوه و یخ بستگی به خودتان دارد. هرچه یخ بیشتر باشد اسموتی شما سفت تر و پوره ای تر میشود. در صورت تمایل میتوانید مقداری شکر اضافه کنید.

- آب سیب ترکیب خوبی با مواد دیگر ایجاد میکند. البته شما میتوانید به جای آبمیوه از شیر کم چرب، شیر بادام یا شیر نارگیل هم استفاده کنید.