نرم نرمک می رسد اینک بهار...

امیدوارم شما هم مث من بوی بهار رو تو طبیعت حس کرده باشین و کم کم خودتون رو آماده کنین واسه استقبال از سال نو و عید نوروز. من که عاشق عید نوروز، به خصوص دید و بازدید، تنقلات و شیرینی عید نوروز ام. حالا که صحبت از شیرینی عید نوروز شد مژده بدم که در این مطلب می خوام طرز تهیه یه شیرینی بسیار آسون و خوشمزه به اسم شیرینی اتریشی رو بهتون یاد بدم. از اونجایی که شیرینی اتریشی هم جزو شیرینی های خشک محسوب میشه و هم ماندگاری بالایی داره، خیلی راحت می تونید شیرینی اتریشی رو درست کنین و در عید امسال همه رو مبهوت هنرتون کنین. از شیرینی های دیگه ای که معمولاً برای عید نوروز درست میکنن ساق عروس، شیرینی نعلی، شیرینی بهشتی، شیرینی نخوچی خانگی رو می تونم معرفی کنم. راستی اگه دوست داشتید با کمک فیلم آموزشی درست کردن این شیرینی شگفت انگیز رو یاد بگیرین، پیشنهاد میکنم فیلم آموزش طرز تهیه شیرینی وینی ایران کوک رو ببینین که خیلی تر و تمیز طرز تهیه این شیرین رو آموزش داده. خوب من دیگه طاقتم تموم شد بریم با هم این خوشمزه های ترد و خوش عطر رو درست کنیم.

 

طرز تهیه شیرینی اتریشی

 

مرحله اول: آماده سازی پیش نیازها

ابتدا فر را با دمای 135 درجه سانتیگراد روشن کنید و اجازه دهید خوب گرم شود. سپس یک سینی فر را بردارید و کف آن را با کاغذ روغنی بپوشانید. هم چنین برای اینکه شیرینی بافت نرم و تردی داشته باشد و گلوله گلوله نشود، در این مرحله آرد را 2 یا 3 بار الک کنید و کنار بگذارید.

 

مرحله دوم: تهیه خمیر 

در این مرحله ابتدا یک کاسه متوسط بردارید. کره یا مارگارینی که به دمای محیط رسیده و نرم شده است را داخل آن بریزید. سپس پودر قند را نیز به آن اضافه کنید و با همزن خوب مخلوط کنید تا کرم رنگ شوند.

سپس در یک کاسه دیگر، زرده های چهار تخم مرغ را از سفیده های آن جدا کنید و داخل کاسه بریزید و اسانس وانیل را نیز به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.

حالا مخلوط زرده تخم مرغ و وانیل را به مخلوط مارگارین و پودر قند اضافه کنید و هم بزنید تا مواد خوب با هم مخلوط و یک دست شوند.

سپس آردی که الک کردید را مرحله به مرحله به مایه اضافه کنید و هم بزنید تا تمامی مواد به خوبی به خورد هم بروند و یک خمیر شیرینی اتریشی نرم و لطیف با چسبندگی کافی داشته باشید.

 

مرحله سوم: چیدن شیرینی اتریشی در سینی فر

حالا یک قیف و ماسوره کنگره دار بردارید. مقداری از خمیر شیرینی اتریشی را داخل آن بریزید. به کمک ماسوره شیرینی هایی به شکل انگشت به طول شش سانتی متر و با فاصله از هم در سینی فر درست کنید. سپس سینی را به مدت 20 دقیقه در فری که از قبل گرم کردید بگذارید و هنگامی که زیر شیرینی اتریشی ها کمی تغییر رنگ داد و طلایی رنگ شد، فر را خاموش کنید و سینی را از فر خارج کنید. اجازه دهید شیرینی ها به خوبی خنک شوند.

 

مرحله چهارم: تزیین شیرینی اتریشی

ابتدا شکلات را به روش بن ماری آب کنید. هم چنین می توانید شکلات را به مدت یک دقیقه در ماکروفر بگذارید تا آب شود. پس از اینکه شیرینی های اتریشی به خوبی خنک شدند، با قاشق مقداری از شکلات آب شده را بردارید و روی بخشی از شیرینی بریزید. سپس با پودر نارگیل، پسته یا ترافل همین بخش از شیرینی که به شکلات آغشته کردید را تزیین کنید.

 

نوش جان

اشکال مختلف شیرینی اتریشی  

نکات کلیدی تهیه شیرینی اتریشی

- اندازه های مواد اولیه که در این دستور آمده است، تقریبی هستند. در صورت تمایل می توانید مقادیر مواد اولیه را کم یا زیاد کنید.

- شیرینی اتریشی را به اشکال دیگر مانند گرد هم می توانید درست کنید.

- عکس از اینستاگرام

@haniye_mirhashemi

و

@iranian_chefs