ترک خوردن همیشه باعث خراب شدن یا زشت شدن ظاهر کیک و شیرینی نمیشود. شیرینی ترک شکلاتی نوعی شیرینی مدرن و جذاب است که ترک های روی آن نه تنها زشت نیستند بلکه ظاهر شیکی هم دارند. در ادامه طرز تهیه شیرینی ترک را به صورت مرحله به رمحله و تصویری  خواهید دید.

طرز تهیه شیرینی تَرَک شکلاتی

ابتدا فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود ، داخل کاسه ای آرد ، شکر ، پودر کاکائو ، بکینگ پودر و مقدار کمی نمک را مخلوط کنید سپس این مواد را الک کنید.

کره سرد و سفت را از یخچال خارج کنید و به تکه های کوچک خرد نمایید ، تکه های کره را به مخلوط ارد اضافه کنید و با کمک انگشتان دست مخلوط نمایید تا بافتی مانند خرده نان پیدا کند ، در این مرحله تخم مرغ ، اسانس وانیل و شکلات چیپسی را اضافه و با قاشق مخلوط کنید تا خمیر نرمی بدست بیاید.

شیرینی عید

تکه های کوچکی از خمیر بردارید و به شکل گرد کف دست تان حالت دهید سپس داخل پودر قند بزنید ، این توپ ها را 10 دقیقه در فریزر یا یخچال قرار دهید تا سرد شوند ( بدلیل وجود کره ممکن است خمیر شیرینی در زمان تهیه شل شود که با قرار دادن در یخچال یا فریزر بافت شیرینی سفت و منسجم میشود ).

شیرینی عید

توپ های خمیری را با فاصله در سینی فر که کاغذ روغنی قرار داده اید بچینید سپس سینی را داخل فری که از قبل روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 10 دقیقه قرار دهید ، پس از پخت شیرینی ها پهن می شوند و روی شیرینی ها ترک میخورد ، سینی را از فر خارج کنید و اجازه دهید شیرینی های خوب سرد شوند.

نکات تهیه شیرینی ترک شکلاتی

پیشنهاد میشود در شیرینی ترک شکلاتی به جای شکر سفید از شکر قهوه ای استفاده کنید.

میتوانید علاوه بر کاکائو 1 قاشق غذاخوری پودر قهوه فوری اضافه کنید و شیرینی شکلاتی با طعم موکا داشته باشید.