بسیاری از ما در روزهایی که خسته و کوفته از سرکار به خانه می‌آییم، دنبال غذایی سریع و آسان می‌گردیم تا برای شام درست کنیم. ما امروز طرز تهیه یک نوع ساندویچ را آموزش می‌دهیم که هنگام خستگی یا کمبود وقت در چشم بهم‌زدنی می‌توانید آن را درست کنید. همچنین ساندویچ سالاد تخم‌مرغ، پیش‌غذای مناسبی برای سرو در دورهمی‌ها و مهمانی‌هاست که احتمالا همه از آن استقبال خواهند کرد.

ساندویچ سالاد تخم‌مرغ، غذایی کامل و مقوی است که برای درست کردن آن فقط  کافی‌ست تخم‌مرغ‌ها را آبپز کنید و با بقیه مواد مخلوط کنید. همان‌طور که می‌دانید تخم‌مرغ به دلیل داشتن مواد مغذی فراوان نوعی سوپر غذا محسوب می‌شود. ارزش غذایی یک عدد تخم‌مرغ برابر با 30 گرم انواع گوشت، نصف لیوان حبوبات پخته و یک چهارم لیوان انواع مغز است.

طرز تهیه ساندویچ سالاد تخم‌مرغ

مرحله اول

برای تهیه این سالاد ابتدا باید تخم‌مرغ‌ها را بپزید. برای این کار، تخم‌مرغ‌ها را داخل قابلمه قرار دهید، مقداری آب روی آن‌ها بریزید و روی حرارت قرار دهید. بعد از جوش آمدن آب، شعله گاز را خاموش کنید و در قابلمه را بگذارید. بگذارید تخم‌مرغ‌ها 10 تا 12 دقیقه در آب داغ بمانند تا پخته شوند.

مرحله دوم

ساقه کرفس، شوید و پیازچه را خرد کنید و پوست تخم‌مرغ‌ها را بگیرید. سپس مواد فوق را به همراه نمک، فلفل و آبلیمو میکس کنید.

مواد میکس‌شده را با سس مایونز یا ماست خامه‌ای و سس خردل مخلوط کنید. سپس ورقه‌های کاهو را روی نان‌های تست قرار دهید، سالاد تخم‌مرغ را روی آن‌ها بریزید و سرو کنید.

 

ساندویچ سالاد تخم مرغ

نکات طلایی در پخت ساندویچ سالاد تخم‌مرغ

-اجازه دهید تخم‌مرغ‌های پخته سرد شوند و بعد با بقیه مواد مخلوط کنید.

-در این دستور پخت می‌توانید به جای شوید تازه از شوید خشک استفاده کنید. البته شوید تازه، طعم بهتری به ساندویچ‌تان می‌دهد.

-بسته به میزان غلظتی که می‌خواهید مواد ساندویچ داشته باشد، می‌توانید مقدار سس یا ماست را کم و زیاد کنید.

سخن آخر

ساندویچ سالاد تخم‌مرغ، غذایی خوشمزه و جذاب است که در هنگام خستگی یا کمبود وقت می‌توانید در چشم بهم‌زدنی درست کنید. همچنین این ساندویچ، پیش‌غذایی مناسب برای سرو در دورهمی‌ها و مهمانی‌هاست.

برای درست کردن ساندیچ سالاد تخم‌مرغ ابتدا باید تخم‌مرغ‌ها را بپزید و پوست بگیرید. سپس سبزیجات خردشده و تخم‌مرغ را با آبلیمو، نمک و فلفل در غذاساز میکس کنید. در آخر نیز به مواد میکس شده سس خردل و سس مایونز یا ماست را اضافه کنید. به همین راحتی سالاد ساندویچ‌تان آماده می‎‌شود.