کرپ نوعی نان نازک و گرد است و یکی از انواع کیک‌های نازک ماهی‌تابه‌ای محسوب می‌شود. کرپ که اغلب از ترکیب آرد، تخم‌مرغ شیر و کره درست می‌شود، قرن‌ها قبل در منطقه بریتانی فرانسه ابداع شد و به تدریج در همه جای دنیا محبوب شد. معمولا کرپ‌ها را رول می‌کنند و داخل آن‌ها را با مواد مختلفی پر می‌کنند. داخل برخی کرپ‌ها مانند کرپ شکلاتی با ماسکارپونه و تافی با موادی مثل خامه، میوه و سس‌های شیرین پر می‌شوند. بعضی کرپ‌ها نیز مثل کرپ کالباس و پنیر با مواد گوشتی، کالباس و سبزیجات پر می‌شوند.

کرپ مرغ و پنیر و سبزیجات، یکی از انواع کرپ است که اینجا قصد داریم طرز تهیه آن را آموزش دهیم. برای پخت این کرپ ابتدا باید مواد داخل آن را آماده کنید و بعد خمیر کرپ را درست کنید. بعد از پخت خمیر کرپ نیز باید مواد را روی کرپ بریزید و آن را به صورت رول دربیاورید. این کرپ خوشمزه به دلیل داشتن گوشت، سبزیجات و لبنیات یک غذای کامل محسوب می‌شود و می‌توانید آن را برای شام یا ناهار سرو کنید.

 

طرز تهیه کرپ مرغ و پنیر و سبزیجات

مرحله اول

داخل ماهی‌تابه روغن بریزید. پیازهای خرد شده را داخل روغن داغ تفت دهید تا نرم شوند. سپس، فلفل دلمه‌ای خردشده، سینه مرغ خردشده، نمک و فلفل را اضافه کنید و مجدد مواد را تفت دهید.

کرپ سبزیجات

 

مرحله دوم

پس از تغییر رنگ مرغ نیز قارچ‌های خردشده، رب گوجه‌فرنگی، ذرت و مقداری ریحان و جعفری خردشده را اضافه کنید. مواد را تفت دهید تا آب غذا کشیده شود.

بعد از این‌که آب غذا کشیده شد، آن را از روی حرارت بردارید و پنیر پیتزای رنده‌شده را اضافه کنید.

 

مرحله سوم

برای تهیه نان کرپ ابتدا تخم‌مرغ‌ها را داخل کاسه‌ای بشکنید و خوب بزنید تا یکدست شود. سپس، شیر و کمی نمک به تخم‌مرغ‌ها اضافه کنید و مواد را هم بزنید. پس از این‌که شیر به خوبی مخلوط شد، کم‌کم آرد را اضافه کنید و هم بزنید تا مایه صافی بدست آید.

 

مرحله چهارم

ماهی‌تابه را چرب کنید و روی حرارت قرار دهید. مقدار کمی از مایه کرپ داخل ماهی‌تابه بریزید و ماهی‌تابه را تکان دهید تا مایه کرپ در تمام سطح آن به صورت لایه‌ای نازک پخش شود. کمی که گذشت کرپ را برگردانید تا دو طرف آن بپزد.

کرپ سبزیجات

 

مرحله پنجم

درون هر نان کرپ مقداری از مخلوط مرغ و سبزیجات قرار دهید و از دو طرف تا کنید( مانند لقمه نان و پنیر). پس از این‌که کرپ‌های تاشده کمی حرارت دیدند، آن‌ها را درون ظرف بگذارید و با جعفری خردشده تزیین کنید.

کرپ سبزیجات

نکات طلایی در تهیه کرپ مرغ و پنیر و سبزیجات

-در صورت تمایل می‌توانید از 1 حبه سیر خردشده نیز در داخل مواد کرپ استفاده کنید.

-به جای گوشت مرغ می‌توانید از گوشت چرخ‌کرده یا سویا استفاده کنید. همچنین می‌توانید ذرت را با نخودفرنگی جایگزین کنید.

- برای درست کردن پنکیک بهتر است از ماهی‌تابه ضخیم استفاده کنید.

 

سخن آخر

کرپ، نوعی نان نازک و گرد است که از ترکیب آرد، تخم‌مرغ، شیر و کره درست می‌شود. معمولا کرپ را رول می‌کنند و داخل آن را با مواد متنوعی پر می‌کنند. کرپ مرغ و سبزیجات، یکی از انواع کرپ است که می‌توانید آن را به عنوان غذای اصلی سرو کنید.

در اولین مرحله برای درست کردن این کرپ باید پیاز، فلفل دلمه‌ای، سینه مرغ، قارچ، درت، ریحان، جعفری، فلفل و نمک را داخل ماهی‌تابه تفت دهید و بعد از برداشتن ماهی‌تابه از روی حرارت، پنیر را روی آن‌ها بریزید. در ادامه برای درست کردن خمیر کرپ تخم‌مرغ‌ها، شیر، نمک و آرد را در چند مرحله مخلوط کنید. مقداری از مایه کرپ بردارید، آن را در سطح ماهی‌تابه پخش کنید و دو طرفش را بپزید. سپس، مقداری از مخلوط مرغ و سبزیجات روی کرپ بریزید و آن را تا بزنید. بقیه مایه کرپ را به همین ترتیب بپزید و کرپ‌ها را آماده کنید.