رولت مرغ انواع مختلفی داره. حتماً شما هم حداقل یکی از انواع اون رو دیدید و امتحان کردید. گاهی اوقات تکه های مرغ لای خمیر یا نان ریخته شده و بعد به صورت رول در میاد مثل رولت مرغ و آووکادو. اما گاهی اوقات هم خود مرغ به صورت رول در میاد. مثل رولت مرغ و سبزیجات که امروز میخوایم در موردش صحبت کنیم. در اینجا برای وسط رولت از ژامبون بیکن، پنیر ورقه ای و فلفل دلمه استفاده شده. این مواد رو میتونید به دلخواه تغییر بدید. البته پیشنهاد میکنم پنیر رو حذف نکنید. چون تاثیر به سزایی در خوشمزه شدن رولت مرغ شما داره.

این غذای مجلسی رو خیلی ها در مهمونی ها و دورهمی هاشون سرو میکنند. شما هم میتونید وقتی طرز تهیه رولت مرغ و سبزیجات رو امتحان کردید و بهش مسلط شدید از اون برای چیدن سفره های مجلسی رنگارنگ استفاده کنید. میتونید رولت رو همراه نان یا برنج سرو کنید. البته تا فراموش نکردم این غذا به خودی خود یه گزینه عالی برای دوستانی هست که رژیم کتو دارن.

 

طرز تهیه رولت مرغ و سبزیجات

1- سینه های مرغ را بکوبید تا پهن شود ، کمی نمک و فلفل روی فیله های مرغ ها بپاشید و چند ورق کالباس روی ان قرار دهید سپس روی کالباس را با 2 ورقه پنیر بپوشانید.

 

رولت مرغ و سبزیجات

 

2- فلفل های دلمه ای را بصورت طولی برش بزنید سپس مقداری فلفل دلمه ای قرمز را در قسمت پایینی و روی پنیرها قرار دهید. فلفل دلمه ای سبز را نیز روی فلفل های قرمز قرار دهید.

 

رولت مرغ و سبزیجات

 

3- از قسمت پایینی که فلفل ها را قرار داده اید فیله مرغ را رول کنید ( لوله کنید ) و با خلال چوبی دو طرف مرغ را بهم متصل نمائید. دو سر رولت ها را نیز با خلال چوب خوب ببندید.

 

رولت مرغ و سبزیجات

 

4- کف سینی فر یا ظرف مورد نظرتان را کاغذ روغنی بیندازید یا با روغن چرب کنید سپس سینه های مرغ رول شده را روی آن بچینید. روی رول های مرغ را با برس مقداری روغن زیتون یا مایع بزنید.

5- سینی را داخل فر با حرارت 180 درجه سانتیگراد به مدت 30 دقیقه قرار دهید تا رولت های مرغ بپزند. پس از پخت رولت های مرغ را از فر خارج کنید و برش بزنید و به همراه سس و سالاد دلخواه سرو کنید. (بسته به ضخامت مرغ ممکن است زمان پخت بیشتری لازم باشد.)

  رولت مرغ و سبزیجات  

نکته ها:

- میتوانید از سبزیجات دیگری مانند قارچ ، زیتون ، هویج ، کرفس و ... نیز استفاده کنید.

- استفاده از کالباس نیز سلیقه ای میباشد.