مرغ و بادمجان یکی از ترکیب های خوشمزه ای هستند که شاید خیلی ها آن را امتحان نکرده باشند یا فکر کنند که ترکیب جالبی نیست. ولی مطمئن باشید بعد از  خوردن ته چین مرغ و بادمجان از انتخاب خود پشیمان نیمشوید و ممکن است حتی مایل باشید غذاهای دیگری با ترکیب مرغ و بادمجان را نیز امتحان کنید. مثل گراتن مرغ و بادمجان یا خورشت نازخاتون با مرغ. این غذا هم مثل ته چین مرغ با ترکیب برنج با مخلوطی از تخم مرغ، ماست و زعفران تهیه میشود.

طرز تهیه ته چین مرغ و بادمجان

مرحله اول:

در مرحله اول باید سینه های مرغ را با 1 عدد پیاز ، نمک ، زرد چوبه و چند لیوان آب داخل قابلمه بریزید و بپزید سپس خرد کنید و کنار بگذارید.

مرحله دوم:

بادمجان ها را پوست بگیرید و به اندازه ای که میخواهید برش بزنید. روی بادمجان ها کمی نمک بپاشید و 30 دقیقه داخل یخچال قرار دهید تا آب اضافی بادمجان ها خارج شود سپس در روغن سرخ کنید.

پلو شیرازی

مرحله سوم:

در این مرحله از تهیه ته چین مرغ و بادمجان، برنج را 30 دقیقه قبل از پخت خیس دهید. برنج را با چند لیوان آب و مقداری نمک داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا بجوشد و نرم شود سپس آبکشی کنید. زرشک را در آب گرم خیس دهید تا نرم شود سپس زرشک و شکر را با مقداری کره تفت دهید.

پلو شیرازی

مرحله چهارم:

داخل کاسه ای ماست، زرده های تخم مرغ ، مقداری زعفران دم کرده و نمک را با 1/2 برنج آبکش شده مخلوط کنید. ته قابلمه روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید و نصف پلو زعفرانی را داخل قابلمه بریزید و با پشت قاشق فشار دهید تا مواد خوب فشرده شوند.

پلو شیرازی

مرحله پنجم:

زرشک بادمجان سرخ شده و مرغ ریش ریش شده را اضافه کنید. برنج سفید را روی مواد بریزید و در انتها با باقی مانده برنج زعفرانی روی برنج سفید بپوشانید (میتوانید کل برنج را زعفرانی کنید).

حرارت را زیاد کنید تا برنج بخار کنید سپس 1 لیوان آب مرغ را روی برنج بریزید. حرارت را کم کنید و در قابلمه را بگذارید و به مدت 1 ساعت اجازه دهید برنج بپزد. پس از پخت برنج را به صورت قالبی داخل ظرف برگردانید و ته چین مرغ و بادمجان را سرو کنید. میبینید که این ته چین یکی از خوشمزه ترین انواع غذا با مرغ است.