پاناکوتا دسر خوشمزه ای است که احتمالا همه با آن آشنا هستند. دسر پاناکوتا با سس میوه ای  بسیار خوشمزه و منحصر به فرد است. سادگی و طعم خامه پاناکوتا در کنار میوه های شیرینی مثل توت فرنگی بسیار عالی میشود. یکی دیگر از انواع این دسر هم پاناکوتا وانیلی با سس انبه است که به صورت جداگانه آموزش داده ایم. البته در صورتی که میوه تازه ندارید میتوانید از شربت توت فرنگی یا حتی شربت آلبالو هم روی این دسر استفاده کنید. در ادامه آموزش تصویری مراحل تهیه دسر پاناکوتا با سس میوه ای را میبینید.

طرز تهیه دسر پاناکوتا با سس میوه

مرحله اول:

برای درست كردن مايه خامه‌ای پاناکوتا شير و خامه را در ظرفی فلزی بريزيد و روی حرارت ملايم قرار دهيد تا با هم مخلوط شوند.

پاناکوتا با سس میوه

مرحله دوم:

شكر و پودر ژلاتين را به مخلوط شیر و خامه اضافه كنيد و آن قدر هم بزنيد تا شكر و ژلاتين حل شوند (دقت کنید که مايه شما نجوشد. اگر مایه شما به حد جوش رسید باید بلافاصله آن را از روی حرارت برداريد و اجازه دهيد کمی خنک شود و دوباره ادامه دهید).

پاناکوتا با سس میوه

مرحله سوم:

پس از اینکه مواد خوب مخلوط شدند وانيل را به آنها اضافه کنید و دوباره مخلوط نمائید سپس مايه را از يك صافي عبور دهيد تا دانه‌هاي ژلاتينی كه حل نشده است روي صافي باقي بماند و مايه ای صاف و یکدست داشته باشید.

پس از اتمام کار مايه پاناکوتا را درون ظرف یا لیوان سرو بریزید و داخل یخچال بگذارید تا پاناکوتا خنک و سفت شود.

پاناکوتا با سس میوه

طرز تهيه سس میوه :

1 لیوان میوه یخ زده را با 2 قاشق غذاخوری پودر قند مخلوط کنيد و در میکسر بزنید تا یکدست شود سپس این سس را روی دسر بريزيد و سرو نماييد.

نکات تهیه دسر پاناکوتا با سس میوه ای:

- ميتوانيد به جای سس میوه از ژله روی پاناکوتا استفاده کنید. مثل پاناکوتا با ژله انار.

- از میوه های مختلفی میتوان در تهیه و تزئین این دسر خوشمزه استفاده کرد، میتوانید از شاه توت، توت فرنگی، تمشک، میوه های فصل و ... استفاده کنید.