سوسیس، از آن چیزهاست که در هر غذایی استفاده شود، آن را خوشمزه می‌کند. در نتیجه املت سوسیس و پنیر صددرصد خوشمزه‌ست. این املت با سوسیس، تخم‌مرغ، سیب‌زمینی، گوجه‌فرنگی، فلفل دلمه‌ای، سیر، پیاز و پنیر پیتزا درست می‌شود. مواد اولیه استفاده شده در این املت باعث می‌شود، این غذا طعم و عطر پیتزا را داشته باشد.

املت سوسیس پنیر و املت طرز تهیه آسانی دارد و درست کردنش به زمان کمی نیاز دارد. تنوع سبزیجات و استفاده از تخم‌مرغ در این املت، آن را به وعده‌ای کامل و مغذی تبدیل کرده است. املت پنیر و سوسیس علاوه بر این‌که طعم لذیذ و طرز تهیه آسانی دارد، از ظاهری جذاب نیز برخوردار است. برای یاد گرفتن طرز تهیه املت سوسیس و پنیر با ایران کوک همراه باشید.

 

طرز تهیه املت سوسیس و پنیر

مرحله اول

پیاز و سیر را ریز خرد کنید و در روغن تفت دهید تا سبک شوند. سپس، فلفل دلمه‌ای و سیب زمینی را نگینی خرد کنید و به پیاز و سیر اضافه کنید. فلفل دلمه‌ای و سیب زمینی را کمی تفت دهید تا نرم شوند.

 

 مرحله دوم

سوسیس‌ها و گوجه فرنگی‌ها را خرد کنید، آن‌ها را به مواد اضافه نمایید و تفت دهید تا آب گوجه‌فرنگی کشیده شود.

 

 مرحله سوم

تخم مرغ‌ها را درون کاسه‌ای بشکنید، نمک و فلفل بزنید و مخلوط کنید. سپس، تخم‌مرغ‌های زده شده را روی تمام مواد بریزید، حرارت را کم کنید و اجازه دهید تخم مرغ‌ها ببندند.

 

مرحله چهارم

پس از بسته شدن تخم‌مرغ‌ها، قابلمه را از روی حرارت بردارید و ورقه‌های پنیر را روی مواد قرار دهید تا پنیر با حرارت آن‌ها آب شود.

 

سخن آخر

املت سوسیس و پنیر، املتی خوشمزه و جذاب است و طرز تهیه آسان و ساده‌ای دارد. این املت با سوسیس، تخم‌مرغ، سیب‌زمینی، گوجه‎‌فرنگی، فلفل دلمه‌ای، سیر و پیاز درست می‌شود. مواد اولیه استفاده شده در این املت، عطر و طعمی مانند پیتزا به آن می‌دهد.

برای درست کردن املت سوسیس و پنیر ابتدا سیر و پیاز را خرد کنید و با روغن تفت دهید. سپس، خرد شده را به مواد بیفزایید و تفت دهید. در ادامه گوجه‌فرنگی‌های خردشده را روی مواد بریزید و تفت دهید تا آب‌شان کشیده شود. در ادامه تخم‌مرغ‌ها را در یک کاسه بزنید و با نمک و فلفل مخلوط کنید. سپس تخم‌مرغ‌های زده‌شده را روی مواد بریزید تا ببندند. پس از بستن تخم‎مرغ‌ها، حرارت را خاموش کنید و ورقه‌های پنیر را روی مواد بگذارید تا آب شوند.