برخی متخصصان تغدیه می‌گویند خوردن روزانه یک تخم‌مرغ، شما را از رفتن پیش پزشک بی‌نیاز می‌کند. در واقع تخم مرغ آن‌قدر پروتئین، ویتامین و مواد معدنی دارد که وجودش در رژیم غذایی هر فردی ضروری است. همچنین تخم‌مرغ به دلیل داشتن پروتئین بالا و ایجاد سیری طولانی مدت، در رژیم‌های لاغری نیز گنجانده می‌شود.

نیمرو، یکی از شکل‌های رایج و فوری پخت تخم‌مرغ است که در آن از کمی روغن استفاده می‌شود. امروز در ایران کوک قصد داریم طرز تهیه نوعی نیمروی بدون روغن و رژیمی را آموزش دهیم، تا بتوانید با خیال راحت و بدون دریافت کالری اضافه تخم‌مرغ بخورید.

 

طرز تهیه نیمروی بدون روغن

مرحله اول

یک قابلمه کوچک و گود را تا نیمه از آب پر کنید و روی حرارت بگذارید تا به جوش بیاید.

 

مرحله دوم

مقداری نمک، فلفل و 2 قاشق سرکه سفید یا سرکه سیب را به آب در حال جوش بیفزایید.

 

 مرحله سوم

تخم‌مرغ را درون کاسه کوچکی بریزید به صورتی که زرده و سفیده مخلوط نشوند.

 

نیمرو بدون روغن

مرحله چهارم

پس از اضافه کردن سرکه و زمانی‌که آب از حالت قل‌قل خارج شد، با قاشق به صورت دایره‌ای آب را هم بزنید تا به صورت گرداب شود. سپس، تخم‌مرغ را به آرامی در مرکز این گرداب بریزید. 2 دقیقه صبر کنید تا سفیده خودش را بگیرد. در آخر تخم‌مرغ را به آرامی از آب خارج کنید و سرو نمایید.

نیمرو بدون روغن

نکات طلایی در تهیه تخم‌مرغ بدون روغن

برای درست کردن چند تخم‌مرغ باید آن‌ها را جداگانه در ظرف بپزید. تخم‌مرغ را به هیچ عنوان مستقیم در آب جوش نشکنید، بلکه ابتدا در کاسه بشکنید و بعد آن را در آب جوش بیندازید.  

سخن آخر

تخم‌مرغ، غذایی کامل و سرشار از پروتئین، ویتامین و مواد معدنی است که در رژیم غذایی هر فردی باید گنجانده شود. همچنین خوردن تخم‌مرغ به دلیل داشتن پروتئین بالا و ایجاد سیری طولانی‌مدت در رژیم‌های لاغری نیز توصیه می‌شود.

ما اینجا طرز تهیه نوعی نیمرو ی بدون روغن را آموزش دادیم که برای رژیم لاغری بسیار مناسب است. در این روش تخم‌مرغ در آب در حال جوش و بدون اضافه کردن قطره‌ای روغن نیمرو می‌شود.