خورشت گوشت و لبو

خورش گوشت و چغندر قرمز ( روسیه )

گوشت 300 گرم  .  چغندر قرمز 3 عدد  .   سیب زمینی 2 عدد  .  رب گوجه فرنگی 2 قاشق غذاخوری

سیر 2 حبه  .  پیاز 2 عدد  .  هویج 2 عدد  .  جعفری خرد شده 3 قاشق غذاخوری  .  گوجه فرنگی 2 عدد

سرکه 1 قاشق غذاخوری  .  شکر 1 قاشق غذاخوری  .  کره 1 قاشق غذاخوری  .  نمک و فلفل مقدار لازم

خورشت گوشت و لبو

طرز تهیه : گوشت را خرد کنید و داخل قابلمه بریزید و با 1 عدد پیاز رنده شده تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند سپس 4 لیوان آب اضافه کنید و با حرارت ملایم  بگذارید گوشت به آرامی بپزد.

چغندر قرمز را پوست بکنید و درشت رنده کنید ، چغندر رنده شده ، سرکه و مقداری روغن را داخل ماهیتابه بریزید و چند دقیقه تقت دهید سپس شکر و رب گوجه فرنگی را اضافه کنید و تفت دهید ، پس از اینکه رشته های چغندر نرم شدند از روی حرارت بردارید و کناری قرار دهید.

خورشت گوشت و لبو

کره ، 1 پیاز خرد شده و مقداری روغن را داخل ماهیتابه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید ، تفت دهید تا پیاز نرم شود سپس هویج پوست کنده و رنده شده را اضافه کنید و چند دقیقه دیگر تفت دهید تا هویج نیز نرم شود.

پس از 1-2 ساعت که گوشت پخت سیب زمینی های خرد شده را به گوشت اضافه کنید ، 15 دقیقه صبر کنید تا سیب زمینی ها نرم شوند سپس موادی را که از قبل تفت داده اید را به گوشت اضافه کنید.

خورشت گوشت و لبو

پس از 15 دقیقه میتوانید گوجه فرنگی های پوست گرفته و خرد شده ، جعفری خرد شده ، سیر رنده شده ، نمک و فلفل را اضافه کنید ، 15 دقیقه دیگر با حرارت ملایم اجازه دهید خورش بجوشد و جا بیفتد سپس همراه با نان و خامه ترش یا ماست پر چرب خورش را سرو کنید.

نکته ها : برای پوست کندن گوجه فرنگی آن را 30 ثانیه داخل آب داغ بیندازید سپس داخل ظرف آب سرد بیندازید و براحتی پوست گوجه فرنگی را جدا کنید.