خوراک لوبیا و گوشت، خوراکی خوشمزه و مقوی است که در بسیاری از نقاط کشورمان پخته می‌شود. این خوراک لذیذ و اصیل ایرانی را می توانید برای ناهار یا شام درست کنید و آن را با نان یا برنج سرو کنید.

لوبیای موجود در این غذا منبعی سرشار از ویتامین‌ها، پروتئین، مواد معدنی، پروتئین، فیبر، آنتی‌اکسیدان و آهن است که خوردن آن موجب تقویم پوست و مو، بهبود سیستم گوارش و جلوگیری از ریزش مو می‌شود. وجود گوشت نیز در خوراک گوشت و لوبیا، آن را غنی از پروتئین و آهن کرده است. از خوردن این غذای فوق‌العاده برای تقویت بدن‌تان غافل نشوید.

طرز تهیه خوراک لوبیا و گوشت

مرحله اول

لوبیا را از شب قبل خیس کنید و تا روز بعد چند بار آب آن را عوض کنید.

مرحله دوم

برای شروع کار قابلمه را روی حرارت متوسط قرار دهید. داخل قابلمه مقداری روغن بریزید و پیاز را خرد کنید. سپس، پیاز را در روغن تفت دهید تا نرم شود.

مرحله سوم

گوشت خورشتی خردشده را به پیاز اضافه کنید و تفت دهید. پس از این‌که رنگ گوشت تغییر کرد، 4 لیوان آب داخل قابلمه بریزید. بعد از جوشیدن آب، حرارت را کم کنید و درب قابلمه را بگذارید.

مرحله چهارم

 در این فاصله لوبیا قرمز را جداگانه با کمی آب بپزید تا نیم‌پز شود. پس از این‌که گوشت نیم‌پز شد لوبیا را نیز به آن اضافه کنید. سپس، هویج و سیب‌زمینی خردشده را به گوشت‌ها اضافه کنید و بگذارید به مدت 1 ساعت با حرارت ملایم بپزند.

مرحله پنجم

پس از 1 ساعت نمک، فلفل و رب گوجه‌فرنگی را به مواد داخل قابلمه اضافه کنید و 1 ساعت دیگر اجازه دهید تا خوراک شما جا بیفتد.

خوراک گوشت و لوبیا

 نکات طلایی در پخت خوراک گوشت و آنلاین

در این دستور پخت می‌توانید از لوبیای کنسروی نیز استفاده کنید.

بهتر است رب گوجه‌فرنگی را در مقداری روغن تفت دهید تا بوی خامی آن گرفته شود و بعد به غذا اضافه کنید.

سخن آخر

خوراک گوشت و لوبیا، غذایی خوشمزه و مقوی است که در نقاط مختلف کشورمان پخته می‌شود. لوبیا و گوشت موجود در این غذا سرشار از آهن و پروتئین هستند که آن را به خوراکی مقوی و کامل تبدیل کرده است.

برای درست کردن این غذا ابتدا، باید پیاز را تفت دهید و بعد گوشت را به آن اضافه کنید. بعد از تغییر رنگ گوشت نیز مقداری آب داخل قابلمه بریزید و شعله را کم کنید. 1 ساعت بعد نوبت اضافه کردن لوبیای نیم‌پز، هویج و سیب‌‌زمینی به خوراک است. 1 ساعت بعد نیز نمک، فلفل و رب گوجه‌فرنگی را به خوراک بیفزایید و بگذارید جابیفتد.