شکلات، خوشمزه جذاب و محبوبی است و هیچ کس نمی‌تواند در برابر آن مقاومت کنید. اگر جزو عاشقان شکلات هستید با اختصاص کمی وقت می‌توانید انواع شکلات را در خانه درست کنید که از نظر طعم و کیفیت بهتر از شکلات‌های کارخانه‌ای هستند. حتی می‌توانید با اضافه کردن انواع آجیل و مغزها به شکلات‌ها، آن‌ها را به تنقلاتی مقوی و سالم‌تر تبدیل کنید. قبلا در ایران کوک طرز تهیه شکلات خرما و بادام زمینی و شکلات سفید با پسته و کشمش را آموزش داده‌ایم، اینجا قصد داریم طرز تهیه شکلات عسلی فندقی را به شما یاد بدهیم.

برای درست کردن شکلات عسلی فندقی فقط به شیرعسل و شکلات تخته‌ای نیاز دارید و طرز تهیه آن نیز ساده است. این شکلات خوشمزه را می‌توانید به عنوان میان‌وعده در کنار چای و قهوه میل کنید. از طرف دیگر شکلات عسلی فندقی، میان‌وعده‌ای فوق‌العاده برای کودکان است، زیرا هم خوشمزه و هم مقوی است. همان‌طور که می‌دانید فندق دارای انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی و چربی‌های مفید است و خوردنش فوائد زیادی برای سلامتی دارد.

طرز تهیه شکلات عسلی فندقی

مرحله اول

داخل ظرف مستطیل شکلی را با فویل بپوشانید یا چرب کنید. 300 گرم از شکلات‌های تخته‌ای را خرد کنید و درون کاسه‌ای روی بخار آب قرار دهید تا شکلات‌ها آب شوند.

مغزهای فندق و شیرعسلی را به شکلات آب‌شده اضافه کنید و خوب مخلوط نمایید.

مرحله دوم

مخلوط مواد را درون ظرف مستطیلی بریزید و سطح آن را صاف کنید. 100 گرم شکلات تخته‌ای باقی‌مانده را آب کنید و روی مخلوط بریزید. مقداری پودر فندق روی شکلات‌ها بریزید و ظرف شکلات را به مدت 2 ساعت درون یخچال قرار دهید.

 مرحله سوم

پس از مدت زمان ذکرشده، قالب را از یخچال خارج کنید و به مکعب‌های یک اندازه برش بزنید. شکلات عسلی فندقی شما به همین راحتی آماده می‌شود.

طرز تهیه شکلات عسلی فندقی

نکات طلایی در تهیه شکلات عسلی فندقی

- شیرعسلی لازم برای تهیه این شکلات را می‌توانید هم از فروشگاه بخرید هم خودتان در خانه درستش کنید. برای درست کردن شیرعسلی در خانه باید 1 لیوان شیر داغ را با 3-5 قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید.

- در این شکلات به جای فندق می‌توانید از گردو، پسته، نارگیل و بادام استفاده کنید.

- شکلات عسلی فندقی را می‌توانید در ظرف مناسب و در دار حدود 1 ماه نگهداری کنید.

سخن آخر

شکلات عسلی فندقی از ترکیب شیرعسل، شکلات تخته‌ای و شیرعسلی درست می‌شود و طرز تهیه بسیار ساده‌ای دارد. این شکلات را می‌توانید به عنوان میان‌وعده در کنار چای یا قهوه میل کنید. از طرف دیگر شکلات عسلی فندقی، میان‌وعده‌ای مقوی و خوشمزه برای کودکان است.

در اولین مرحله برای درست کردن شکلات عسلی شکلاتی باید ظرف مستطیلی را چرب کنید یا با فویل بپوشانید. سپس، 300 گرم از شکلات‌های تخته‌ای را با حرارت بخار آب حل کنید و با فندق و شیرعسلی مخلوطش کنید. مخلوط مواد را در ظرف مستطیلی بریزید و سطح آن را خوب صاف کنید. 100 گرم شکلات تخته‌ای باقی‌مانده را آب کنید، روی مواد بریزید و مقداری پودر فندق روی شکلات بپاشید. قالب را به مدت 2 ساعت در یخچال قرار دهید، بعد از مدت زمان فوق نیز قالب را از یخچال بیرون بیاورید و شکلات‌ها را به اندازه دلخواه برش بزنید.