غذاهای محلی و سنتی ایرانی هر کدوم عطر و طعم مخصوص به خودشون رو دارن و آن قدر خوشمزه هستن که در تمام شهرهای ایران میشه سراغی ازشون گرفت. از انواع خورش های خوشمزه ی محلی مثل خورش انار مسما یا خورش هویج تبریزی تا غذاهای برنجی مثل مانی پلو همگی طعم فوق العاده خوشمزه ای دارن و در سراسر ایران پخته میشن. امروز می خوایم به شهر شیراز بریم و یکی از معروف ترین و خوشمزه ترین غذاهای سنتی این شهر زیبا رو بهتون معرفی کنیم. هویج پلو با مرغ یکی از قدیمی ترین پلوهای مخلوط سنتی شهر شیرازه که علاوه بر ظاهر بسیار زیبا و مجلسی طعمی فوق العاده خوشمزه داره. دو ماده ی اولیه ی اصلی برای تهیه ی این غذا هویج و مرغ هستند که لا به لای برنج آب کش شده ریخته شده و این غذای خوشمزه رو خوش رنگ و خورش طعم می کنن.

در دستورهای مختلف طرز تهیه س هویج پلو متفاوته. به عنوان مثال اگرچه در بسیاری از اون ها مرغ رو به صورت تکه تکه و یا ریش ریش به همراه هویج و سایر مواد لای پلو می ریزن، ولی در بعضی دستورها مرغ رو به صورت جداگانه  پخته و سرخ کرده و به صورت جدا گانه روی هویج پلو سرو می کنن چون معتقد هستن طرز تهیه ی هویج پلو با مرغ مجلسی به این صورته. اما از قدیم الایان هویج پلو به صورت برنج مخلوط با هویج و مرغ ترکیب شده درست می شده. چون پخت مرغ به همراه هویج لا به لای برنج باعث میشه مزه و طعم مرغ و هویج به برنج هم منتقل بشه و اون رو مزه دار بکنه.

هویج پلو به دلیل وجود هویج طعم شیرین داره ولی با اضافه کردن آب لیمو به مایه ی اون می تونید این طعم رو ملس کنید. اگر هم دوست دارید هویج پلو رو شیرین تر درست کنید، می تونید به کم شکر به مایه ی هویج پلو اضافه کنید. طرز تهیه ی هویچ پلو خیلی ساده اس و شما می تونید در مدت زمان بسیار کم این غذای لذیذ و فوق العاده خوشمزه رو درست کنید. ظاهر زیبای این غذا باعث شده تا بشه هویج پلو با مرغ رو به عنوان یک غذای مجلسی در مهمانی ها سرو کرد. پس اگه به دنبال یه غذای خاص، جدید و فوق العاده خوشمزه هستید، ما هویج پلو با مرغ رو به شما پیشنهاد می کنیم. طرز تهیه هویج پلو با مرغ شیرازی رو یاد بگیرید و این غذای سنتی ایرانی رو در دورهمی ها و مهمانی ها به عنوان یه غذای جدید و خوشمزه سرو کنید.

 

طرز تهیه هویج پلو با مرغ

 

۱- ابتدا هویج ها را با رنده ی درشت رنده کنید تا به خلال های ریز تبدیل شوند. سپس داخل تابه کمی روغن ریخته و هویج های رنده شده را داخل آن تفت دهید. سپس هویج ها را از داخل تابه خارج کنید و کنار بگذارید.

۲-  پیاز را شسته، پوست کنده و به صورت نگینی خرد کنید. پیازهای نگینی شده را داخل روغن تفت دهید تا کاملا طلایی رنگ و سرخ شوند.

۳- سینه ی مرغ را به صورت خلالی (دراز) و یا تکه های مربعی خرد کنید. سپس آن ها را داخل پیاز بریزید و تفت دهید تا بپزد و رنگ مرغ تغییر کند. اجازه دهید تا مرغ آب بیندازد و با آب خود پخته شود. کمی زعفران دم کرده نیز به آن اضافه کنید تا مرغ را خوش طعم تر کند.

۴- هویج های تفت داده شده را به مرغ اضافه کرده و با هم تفت دهید و مخلوط کنید. سپس آب لیمو ترش، نمک، فلفل و زردچوبه را به آن ها اضافه کنید تا طعم دار شوند. مایه ی هویج پلو را کنار بگذارید و به سراغ برنج بروید.

۵- برنج را که از شب قبل با نمک خیس کنید. داخل قابلمه ای به مقدار لازم آب و نمک بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید. برنج را شسته و داخل آب جوش بریزید و هم بزنید. بعد از چند دقیقه برنج را آبکش کنید.

۶- ته قالبمه ی هویج پلو ته دیگ مورد نظر را قرار دهید و یک لایه از برنج آبکش شده را روی آن بریزید. سپس مقداری از مایه ی هویج پلو را روی برنج ها پخش کنید. مواد را به همین ترتیب به صورت لایه لایه روی هم بریزید تا هم برنج و هم مایه ی هویج پلو تمام شود. در آخر ۳ قاشق زعفران و چند قاشق کره ی آب شده روی هویج پلو با مرغ بریزید، درب قابلمه را بگذارید و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید تا دم بکشد و بپزد.

۷- بعد از دم کشیدن هویج پلو به مدت ۴۵ تا ۶۰ دقیقه، ‌آن را داخل دیس مورد نظر سرو کرده و با خلال پسته، خلل بادام و زرشک تفت داده شده در کره تزیین کنید.

 

طرز تهیه هویچ پلو با مرغ

نکات کلیدی طرز تهیه هویج پلو با مرغ

- زرشک را می توانید با کره و کمی شکر تفت داده و به مایه ی هویج پلو نیز اضافه کنید.

- اگر می خواهید مایه ی هویج پلو را شیرین تر درست کنید، ۱/۲ پیمانه شکر به آن اضافه کنید.

- خلال پوست پرتقال طعم هویج پلو با مرغ را متفاوت خواهد کرد.

- در بسیاری از دستورها، مرغ را به همراه یک عدد پیاز و زردچوبه داخل قابلمه و آب جوش ریخته و آن را می پزند. پس از پخت کامل مرغ، آن را از داخل قابلمه خارج کرده و خرد و یا ریش ریش کنید. سپس آن را در کمی روغن به همراه پیاز سرخ شده تفت دهید.

- برای درست کردن ته دیگ مخصوص هویج پلو با مرغ می توانید از بال مرغ استفاده کنید. کف قابلمه بال های را را نظم بچینید، سپس برنج آبکش شده و مایه ی هویج پلو را لایه لایه روی آن بریزید. در آخر بعد از دم کشیدن هویج پلو با مرغ، قابلمه را برگردانید تا ته دیگ فوق العاده ی آن روی دیس سرو قرار گیرد.

- در بسیاری از دستورها، مرغ را به صورت درسته سرخ کرده و می پزند و بعد به صورت جداگانه روی دیس هویج پلو سر می کنند.

- تصاویر از : ashpazi.kadbanooha ، @farah_hoseinian@