حلوا، یکی از دسرهای خوشمزه و محبوب در شبه جزیره هند، خاورمیانه و ایران است. این دسر خوشمزه را در مناطق مختلف با مواد اولیه متفاوت و به روش‌های متنوعی درست می‌کنند. حلوای خرما و دارچین، یکی از انواع این دسر است که بیشتر در مناطق جنوبی کشورمان پخته می‌شود.

استفاده از خرما در این حلوای لذیذ، آن را به دسری مقوی و انرژِی‌زا تبدیل کرده است. خرما سرشار از کلسیم، آهن، پتاسیم، پروتئین، منگنز، منیزیم، فسفر، مس و گوگرد است که موجب بهبود عملکرد عمومی بدن می‌شوند و به بهبود سوخت‌وساز و سیستم ایمنی بدن کمک می‌کنند. همچنین فیبر موجود در خرما باعث تنظیم دستگاه گوارش و پایین آمدن کلسترول خون می‌شود. پس، حتما حلوای خرما و دارچین را درست کنید و از خواص آن برای سلامتی‌تان بهره‌مند شوید.

 

طرز تهیه حلوای خرما و دارچین

مرحله اول

برای درست کردن حلوای خرما و دارچین قبل از هر کاری، هسته خرماها را جدا کنید. برای این کار با استفاده از چاقو یک برش طولی از ابتدا تا انتها بر یک طرف خرما بکشید. سپس، با فشار به طرف دیگر خرما، هسته آن را بیرون بیاورید. بعد از جداکردن هسته همه خرماها، آن‌ها را خوب له کنید.

 

مرحله دوم

آرد را چند بار الک کنید و با روغن داخل قابلمه تمیز بریزید. سپس قابلمه را روی حرارت قرار دهید و آرد را آن‌قدر تفت دهید که طلایی‌رنگ شود.

حلوا

مرحله سوم

در این مرحله خرمای له‌شده را همراه با گلاب و پودر دارچین به آرد سرخ‌شده اضافه کنید. و مواد را خوب هم بزنید تا خرماها نرم شوند. سپس، شعله گاز را روی حرارت ملایم قرار دهید و حلوا را هم بزنید تا یکدست شود.

گردوی خردشده را به حلوا اضافه کنید. سپس، حلوا را در ظرف بریزید، روی آن را صاف کنید و آن را با خلال بادام یا پسته تزیین نمایید.

 

سخن آخر

حلوا، یکی از دسرهای خوشمزه و محبوب در کشورهایی مانند هند، پاکستان و ایران است. این دسر را در مناطق مختلف با مواد اولیه متفاوت و به روش‌های متنوعی درست می‌کنند. حلوای خرما و دارچین، یکی از انواع این دسر است که بیشتر در مناطق جنوبی ایران درست می‌کنند.

برای درست کردن حلوای خرما و دارچین ابتدا هسته خرماها را جدا می‌کنند و آن‌ها را له می‌کنند. سپس، آرد را با روغن تفت می‌دهند و خرمای له‌شده، پودر دارچین و گلاب را اضافه می‌کنند. مواد را مرتب روی حرارت هم می‌زنند تا یکدست شوند. در آخر نیز گردوی خردشده را با حلوا مخلوط می‌کنند.