قهوه اسپرسو چیست؟ اسپرسو نوعی قهوه غلیظ است که در اوایل قرن بیستم در میلان ایتالیا ابداع شد ، اسپرسو به وسیله ماشین قهوه ساز و با عبور دادن آب جوش با فشار از میان قهوهٔ آسیاب شده (به صورت دانه‌های ریزتر از قهوهٔ معمولی) تهیه می‌شود.

از اسپرسو در تهیه انواع نوشیدنی ها مثل کاپوچینو یا لاته استفاده میشود.

در مورد خواص قهوه صحبت بسیار شده است. مثلا شاید شما هم شنیده باشید که قهوه برای لاغری مفید است. اما آیا واقعا قهوه اسپرسو برای لاغری فایده دارد؟ باید گفت که در کوتاه مدت قهوه باعث افزایش سوخت و ساز بدن میشود بنابراین میتواند برای دوره کوتاهی باعث لاغری شود.

اما پس از مدتی بدن به اثرات قهوه عادت میکند و این روند متوقف میشود. البته برخی مطالعات نشان داده اند که مصرف طولانی مدت قهوه اشتها را کاهش میدهد و به این ترتیب ممکن است باعث لاغری شود اما این نتایج را مطالعات دیگری نقض کرده اند و بنابراین این اثر هنوز قطعی نیست و نیاز به تحقیقات بیشتری دارد.

 اسپرسو واژه ای ايتاليايى است به معناى سريع و لايه اى از كف روى اين قهوه وجود دارد كه به اين كف خامه قهوه میگويند، در اسپرسو ساز آب از داخل محفظه مخصوص با فشار به جوش آور وارد مى شود.

سپس با دماى بالا از جوش آور خارج مى شود و از نگهدارنده كه حاوى قهوه آسياب شده است عبور مى كند و در انتها قهوه در محفظه مخصوص جمع مى شود و يا به طور مستقيم در فنجان مى ريزد. برای تهیه قهوه اسپرسو دستگاه های مختلفی وجود دارد که برخی حرفه ای و برخی خانگی هستند.

در اینجا طرز تهیه قهوه اسپرسو را با دستگاه اسپرسو خانگی روگازی به صورت مرحله به مرحله با عکس خواهید دید.

 

طرز تهیه قهوه اسپرسو خانگی

مرحله اول:

اگر قصد دارید قهوه را خودتان آسیاب کنید به یاد داشته باشید، برای تهیه قهوه اسپرسو باید دانه های قهوه نرم آسیاب شوند و زبری کمی داشته باشند.

قهوه آسیاب شده

مرحله دوم:

دستگاه اسپرسو خانگی روگازی از سه قسمت تشکیل شده است. قسمت زیری مخزن آب است. قسمت میانی فیلتر قهوه و بخش رویی جایی است که قهوه اسپرسو جمع میشود. اول از همه مخزن آب را تا محل مشخص شده با آب سرد پر کنید.

قهوه آسیاب شده

مرحله سوم:

قهوه آسیاب شده را داخل فیلتر بریزید. قهوه باید کاملا فیلتر را پر کند. اما آن را فشرده نکنید. چون ممکن است راه ورود آب را ببندد. اگر روی پیچ دستگاه پودر قهوه ریخته است آن را پاک کنید.

 فیلتر اسپرسو

مرحله چهارم:

بخش قوری اسپرسوساز را روی فیلتر پر از قهوه پیچ کنید. حال آن را روی شعله بالاتر از متوسط قرار دهید. بگذارید آب جوش بیاید و اسپرسو در مخزن بالایی جمع شود. سپس آن را در فنجان بریزید و میل کنید.

 اسپرسوساز خانگی

قهوه اسپرسو را  معمولا در فنجانهای کوچک سرو میکنند. البته میتوانید قهوه اسپرسو را با شیر هم مخلوط کنید و با آن لاته یا کاپوچینو تهیه کنید.

نکته ها:

- توصیه میشود فنجان اسپرسو را قبل از ریختن قهوه در آن با آب گرم بشویید تا در تماس با قهوه اسپرسو آن را سرد نکند.

- قبل از تهیه از تمیز و خشک بودن فیلتر (صافی اسپرسو) اطمینان حاصل کنید. دانه های قهوه از قبل مانده طعم اسپرسو را خراب میکنند. خیس بودن فیلتر هم ممکن است باعث فشرده شدن دانه ها شود.

- اگر مایل هستید تلخی اسپرسو کمتر باشد دانه های قهوه را کمی درشت تر آسیاب کنید.