پاناکوتا یکی از دوست داشتنی ترین دسرهاست. مواد اصلی این دسر خامه ای جذاب، شیر، شکر، خامه و ژلاتین هستند. طبیعتاً با مواد مختلفی میشود به آن طعم داد مثل وانیل، شکلات یا میوه های مختلف. اگر از پاناکوتای ساده خسته شدید و میخواهید طعم جدیدی را امتحان کنید من پاناکوتا قهوه را به شما پیشنهاد میکنم. انواع قهوه به صورت نوشیدنی یا در دسرها و شیرینی های مختلف بسیار دلپذیر هستند. پس این دسر شیک و خوشمزه را از دست ندهید. پاناکوتای قهوه مجلسی که در ادامه طرز تهیه اش را میخوانید ساده است اما تهیه آن به صورت لایه لایه کمی وقت گیر است. در صورتی که وقت این کار را ندارید. میتوانید پاناکوتای ساده را در ظرف های کوچک همراه یک لایه قهوه سرو کنید.

طرز تهیه پاناکوتا قهوه

1- داخل کاسه ای 4 قاشق پودر ژلاتین را با مقداری آب مخلوط کنید و روی حرارت بخار آب قرار دهید تا پودر ژلاتین نرم شود (چند دقیقه روی بخار آب ژلاتین را هم بزنید تا یکدست شود).

پاناکوتای قهوه

2- درون قابلمه ای شکر، شیر و خامه را بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید و هم بزنید تا مواد داغ شوند سپس وانیل را اضافه نمایید (دقت کنید داغ شود اما نجوشد). مواد را نصف کنید و در 2 قابلمه جداگانه بریزید و به یکی از قابلمه ها پودر کاکائو و نصف ژلاتین را اضافه کنید و نصف دیگر ژلاتین را به قابلمه دیگر اضافه کنید.

پاناکوتا

3- داخل لیوان لایه لایه از مایه پاناکوتا بریزید. هر لایه ای که ریخته شد 5 دقیقه داخل یخچال قرار دهید تا پاناکوتا خودش را بگیرد سپس لایه بعدی را اضافه کنید (در این مدت میتوانید مایه پاناکوتا قهوه و پاناکوتای ساده را روی حرارت بخار آب گرم نگه دارید).

پاناکوتا

4- پودر قهوه فوری را با 1 قاشق چایخوری پودر قند و نصف لیوان آب جوش مخلوط کنید سپس 1 قاشق ژلاتین را حل کنید و به آن اضافه نمایید. لایه آخر را با قهوه ای که آماده کرده اید بپوشانید و داخل یخچال قرار دهید تا پاناکوتا خنک و آماده سرو شود.

  پاناکوتا

نکته های کلیدی تهیه پاناکوتا قهوه:

میتوانید به جای پودر قهوه فوری از نسکافه نیز استفاده کنید اما بهترین نوع قهوه برای روی پاناکوتا قهوه اسپرسو میباشد.