در هنگام خستگی و خواب‌‌آلودگی، یک فنجان قهوه می‌تواند شما را سرحال و پرانرژی بکند. البته اگر قهوه‌تان را با انواع میوه طعم‌دار کنید، لذتی چندبرابر از خوردن آن می‌برید و حسابی انرژی می‌گیرید. قهوه توت‌فرنگی، یکی از خوشمزه‌ترین انواع قهوه میوه‌ای‌ست که می‌شود تصور کرد. همچنین این نوشیدنی جذاب و فوق‌العاده‌ای برای پذیرایی از مهمانان عالی است و عطر و طعم فوق‌العاده‌اش، مهمانان‌تان را سورپرایز می‌کند.

ما امروز در ایران کوک قصد داریم طرز تهیه قهوه توت‌فرنگی را به دو روش مختلف آموزش دهیم. قهوه توت‌فرنگی در روش اول با شکلات، شیر، قهوه و شیره توت فرنگی تهیه می‌شود و یک نوشیدنی داغ و مناسب برای روزهای سرد است. قهوه توت‌فرنگی در روش دوم با قهوه، شیر، شکر و توت‌فرنگی تازه درست می‌شود و یک نوشیدنی ولرم و مناسب برای روزهای گرم است. آماده کردن قهوه توت‌فرنگی در هر دو روش، 5 دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد و نتیجه کار نیز یک نوشیدنی لذت‌بخش است.

روش اول

طرز تهیه قهوه توت‌فرنگی

مرحله اول

شیر را درون شیرجوش بریزید تا داغ شود. نصف شیر داغ را درون لیوان بریزید و با شیره توت‌فرنگی و 1 قاشق قهوه فوری خوب مخلوط کنید ( به جای شیره توت‌فرنگی می‌توانید از مربا یا مارمالاد توت‌فرنگی نیز استفاده کنید).

مرحله دوم

نصف دیگر شیر را با همزن بزنید تا کف کند. کف شیر را روی شیر مخلوط ‌شده با شیره توت‌فرنگی بریزید. شکلات را نیز رنده کنید و روی کف بپاشید. برای تزیین، تکه‌‎ای توت‌فرنگی روی لیوان قرار دهید و سرو نمایید.

قهوه شکلاتی

روش دوم

مواد اولیه

قهوه فوری 1 قاشق چای‌خوری

شیر  1/2 پیمانه

شکر 1 قاشق چای‌خوری

توت‌فرنگی 5 عدد

طرز تهیه قهوه توت‌فرنگی

مرحله اول

پودر قهوه فوری را در 1/2 پیمانه آب جوش حل کنید. شیر، شکر و توت‌فرنگی را در میکسر بریزید و مخلوط کنید تا پوره یکدستی درست شود. در صورت تمایل می‌توانید توت‌فرنگی بیشتری بریزید، ولی مزه قهوه نوشیدنی‌تان را کمتر خواهد کرد.

مرحله دوم

سپس، قهوه آماده را به مواد داخل میکسر اضافه کنید و حدود 60 ثانیه بزنید. قهوه توت‌فرنگی شما به همین راحتی آماده شد.

 

طرز تهیه قهوه توت‌فرنگی

 

سخن آخر

قهوه توت‌فرنگی، نوشیدنی جذاب و فوق‌العاده‌ای است که حسابی شما را سرحال و پرانرژی می‌کند. درست کردن این نوشیدنی به زمان زیادی نیاز ندارد و با آن می‌توانید از مهمانان خود نیز پذیرایی کنید.

ما اینجا دو روش تهیه قهوه توت‌فرنگی را آموزش دادیم. در روش اول برای تهیه قهوه توت‌فرنگی ابتدا باید شیر را داغ کنید. سپس، نصف شیر داغ را به همراه شیره توت‌فرنگی و 1 قاشق قهوه فوری در لیوانی مخلوط کنید. نصف دیگر شیر را با همزن بزنید تا کف کند و کف را روی مخلوط شیر و شیره توت‌فرنگی بریزید. در آخر شکلات رنده‌شده را روی کف بپاشید.

در دومین روش تهیه قهوه توت‌فرنگی ابتدا باید قهوه فوری را در 1/2 پیمانه آب جوش حل کنید. در ادامه شیر، شکر و توت‌فرنگی را در میکسر مخلوط کنید. سپس، قهوه آماده را به مواد داخل میکسر اضافه کنید و حدود 60 ثانیه بزنید. قهوه توت‌فرنگی خوشمزه‌تان آماده است.