موس‌ها، نوعی دسر سرد فرانسوی هستند که بافت نرم و کرمی با مزه‌های متفاوت دارند. موس‌های شیرین اغلب با سفیده تخم‌مرغ زده‌شده و خامه زده‌شده به اضافه یک یا چند ماده مزده‌دهنده مثل قهوه، شکلات، کارامل، پوره میوه، نعنا و وانیل درست می‌شوند. انواع دیگر موس‌ها با سفیده تخم‌مرغ زده‌شده به همراه مواد دیگری مانند گوشت، پنیر، سبزیجات و ماهی تهیه می‌شوند.

ما امروز قصد داریم طرز تهیه موس کیک و شکلات و قهوه  را آموزش دهیم که دسری خوشمزه و دلچسب است. این دسر را براساس دستور تهیه ایران کوک تهیه کنید و مهمانان خود را با آن سورپرایز کنید. فقط حواس‌تان باشد اندازه‌ها و نکات دستور را به دقت رعایت کنید.

 

طرز تهیه موس کیک و شکلات و قهوه

مرحله اول

پودر ژلاتین را با 4 قاشق غذاخوری آب داخل کاسه بریزید و روی حرارت بخار آب هم بزنید تا حل شود.

سپس شیر را روی حرارت قرار دهید تا گرم شود و ژلاتین و شکر را به آن اضافه کنید (شیر فقط باید گرم باشد؛ در صورتی که شیر را حسابی داغ کنید، ژلاتین باعث بریده شدن آن خواهد شد). این مخلوط را نصف کنید و در 2 کاسه جداگانه بریزید (کاسه شماره 1 و کاسه شماره 2).

مرحله دوم

شکلات تخته‌ای را خرد کنید و داخل کاسه‌ای بریزید. کاسه را روی بخار آب قرار دهید تا ذوب شود. سپس شکلات و نصف خامه را به کاسه شماره 1 اضافه کنید، پودر قهوه فوری و نصف دیگر خامه را نیز به کاسه شماره 2 اضافه کنید.

 

طرز تهیه موس

مرحله سوم

کیک شکلاتی را بخرید یا خودتان بپزید. سپس، با قالب گرد یا لیوان کیک را قالب بزنید و آن‌ها را ته لیوان سرو قرار دهید.

مقداری موس شکلاتی روی کیک‌ها بریزید و به همان اندازه موس قهوه روی موس شکلات بریزید. سپس، قالب را داخل یخچال قرار دهید تا بسته شود( در صورت تمایل می‌توانید مقداری شکلات را ذوب کنید و به عنوان لایه آخر روی مواد بریزید).

طرز تهیه موس کیک و قهوه و شکلات

 

نکات طلایی در تهیه موس کیک و شکلات و قهوه

-پس از اضافه کردن ژلاتین به مواد باید با سرعت بیشتری کار کنید، زیرا ژلاتین بسته می‌شود.

-هنگام اضافه کردن لایه قهوه روی لایه شکلاتی دقت کنید تا لایه‌ها مخلوط نشوند.

سخن آخر

موس‌ها، نوعی دسر سرد فرانسوی هستند که بافت نرم و کرمی با مزه‌های متفاوت دارند. موس‌های شیرین اغلب با سفیده تخم‌مرغ زده‌شده و خامه زده‌شده به اضافه یک یا چند ماده مزده‌دهنده درست می‌شوند. انواع دیگر موس‌ها با سفیده تخم‌مرغ زده‌شده به همراه مواد دیگری مانند گوشت، پنیر، سبزیجات و ماهی تهیه می‌شوند.

موس کیک و قهوه و شکلات، یک دسر شیرین و دلچسب است که از چند لایه مختلف شامل کیک، موس شکلات و موس قهوه درست می‎‌شود. درست کردن این دسر آسان و وقت زیادی از شما نخواهد گرفت. فقط باید مراحل تهیه و اندازه‌ها را به دقت رعایت کنید. هنگام اضافه کردن لایه قهوه روی لایه شکلاتی نیز باید دقت کنید تا لایه‌ها مخلوط نشوند.