وقتی دنبال یه غذای فوری خوشمزه هستیم کوکو سیب زمینی میتونه بهترین انتخاب باشه. حالا اگه بخوایم یکم فراتر بریم و خوشمزه ترش هم بکنیم میتونیم بریم سراغ کوکوی سیب زمینی پنیری. این کوکو علاوه بر این که داخلش پنیری و جذابه سطحش هم سوخاری میشه و به همین دلیل فوق العاده ترده. استفاده از تره داخل کوکو سیب زمینی پنیری اختیاریه. ولی من شخصا فکر میکنم تره عطر کوکو رو عالی میکنه و به نظرم حذفش نکنید بهتره. این کوکو رو هم میتونید با ماست میل کنید و هم با سس کچاپ. البته چون پنیر داره سس برای سرو مناسب تره و میتونید از انواع سس خونگی براش استفاده کنید. اما به هر حال بستگی به سلیقه خودتون داره.

کوکو سیب زمینی پنیری

طرز تهیه کوکو سیب زمینی پنیری

مرحله اول:

شش هفت عدد سیب زمینی متوسط را پوست بگیرید و چهارقاچ کنید. یک قابلمه را پر از آب کنید. سیب زمینی های خرد شده را همراه با یک قاشق غذاخوری نمک  به قابلمه آب اضافه کنید. بگذراید روی حرارت تا زمانی که چنگال به راحتی در سیب زمینی ها فرو برود.

مرحله دوم:

کره را از قبل بیرون بگذارید تا نرم شود. سیب زمینی های پخته را آبکش کنید و همراه کره پوره کنید. پوره سیب زمینی را میتوانید تا دو سه روز در یخچال نگه دارید و هر وقت خواستید با آن کوکو سیب زمینی پنیری تهیه کنید.

مرحله سوم:

پوره سیب زمینی را در کاسه بزرگی بریزید. دو پیمانه پنیر موزورلا، یک عدد تخم مرغ بزرگ، دو قاشق تره خرد شده و یک چهارم پیمانه آرد به آن اضافه کنید و به خوبی مواد را هم بزنید. اگر هنوز مایه کوکوی پنیری شل است و شکل نمیگیرد، میتوانید یکی دو قاشق دیگر هم آرد اضافه کنید.

مایه کوکو سیب زمینی پنیری

مرحله چهارم:

آرد سوخاری را در بشقابی بریزید. یک قاشق از مایه کوکو بردارید و با دست به شکل دایره در بیاورید. سپس دو طرف آن را در آرد سوخاری بزنید. این کار را برای مایه باقیمانده تکرار کنید.

کوکو سیب زمینی سوخاری

مرحله پنجم:

مقداری روغن را در تابه ای بریزید و بگذارید روی حرارت به خوبی داغ شود. هر طرف از کوکوی سیب زمینی پنیری را به مدت 3-4 دقیقه سرخ کنید تا طلایی رنگ شود. میتوانید برای انجام سریع تر این مرحله از دو تابه به صورت همزمان استفاده کنید. ممکن است لازم شود وسط کار مقدار بیشتری روغن اضافه کنید.

کوکوی پنیری

نکات کلیدی تهیه کوکو سیب زمینی پنیری:

- سیب زمینی را تا داغ است پوره کنید تا کره به خوبی در آن ذوب شود.

- دقت کنید که روغن داغ داغ باشد تا کوکو وا نرود.

- بهتر است اجازه دهید یک طرف کوکو سرخ شود و برگردانید سپس کوکوی بعدی را در روغن بیندازید تا روغن سرد نشود و کتلت خوب دربیاید.

- کوکو سیب زمینی پنیری را میتوانید به صورت یک تکه هم درست کنید. و به شکل پیتزا برش بزنید.