اگر به دنبال غذای خوشمزه با کدو سبز هستید، جای درستی آمده اید! کوکوی کدو سبز رژیمی یکی از این غذاهاست که به روشی ساده و در زمان کوتاهی آماده می شود. البته اگر رژیم یا محدودیت غذایی ندارید، میتوانید انواع دیگر کوکو یا کتلت کدو سبز را تهیه کنید. چند نوع کوکوی کدو سبز خوشمزه میتوان تهیه کرد؛ مثل کوکو کدو سبز ساده، کوکوی کدو سبز مخصوص، کوکوی کدو سبز با پنیر و کوکو کدو سبز رشته ای. کوکوی کدو سبز رژیمی که قصد داریم آن را به شما عزیزان همراه آموزش دهیم با کرفس تهیه می شود. اما میتوانید مواد این کوکو را به دلخواه تغییر دهید. کوکوی کدو سبز در فر تهیه می شود که سالم تر و رژیمی است ولی اگر به فر دسترسی ندارید، می توانید آن ها را در روغن سرخ کنید. کوکوی کدو سبز رژیمی را با انواع سالاد یا ماست سرو کنید و لذت ببرید. نوش جان!

طرز تهیه کوکوی کدو سبز رژیمی

مرحله اول:

کدو سبز ها را بشویید و قطعه قطعه کرده و در یک غذاساز بریزید. کدو سبز ها را به کمک غذاساز خرد و ریز کنید. روی کدو ها نمک بپاشید و آن ها را 10 دقیقه در صافی و روی سینک بگذارید تا آب کدو خارج شود. اگر غذاساز ندارید، میتوانید به وسیله ی رنده کدو ها را ریز کنید.

خرد کردن کدو

مرحله دوم:

در همین حین، پیاز و سیر را بشویید و خرد کنید و در یک کاسه متوسط بریزید. سپس تخم مرغ را اضافه کنید و با هم مخلوط کنید. میتوانید برای این کار از غذاساز هم استفاده کنید.

مرحله سوم:

با کمک دستانتان کدو سبز را خوب فشار دهید تا تمام آب آن گرفته شود. این کار را برای چند دقیقه ادامه دهید. برای خشک کردن کدو ها میتوانید از پارچه ی تمیز هم استفاده کنید.

خشک کردن کدو

مرحله چهارم:

در یک کاسه، تمام مواد کوکو به همراه آرد، کرفس، نمک و فلفل را به کدو اضافه کنید و خوب مخلوط نمایید.

مخلوط کردن مواد کوکو

مرحله پنجم:

فر را روشن کنید و روی 400 درجه فارنهایت یا 200 درجه سانتی گراد تنظیم کنید. روی سینی فر کاغذ روغنی پهن کنید و یا آن را چرب نمایید. با یک اسکوپ ساز بزرگ از خمیر کوکوی کدو سبز بردارید و در سینی فر قرار دهید. میتوانید با یک قاشق غذاخوری به کوکو ها شکل دهید. این کار را برای تمام مواد کوکو تکرار کنید.

در فر گذاشتن کوکو

مرحله آخر:

به مدت 10 تا 12 دقیقه کوکوها را بپزید. سپس درب فر را باز کنید و آن ها را برگردانید و دوباره 10 تا 12 دقیقه دیگر در فر قرار دهید تا بپزند. کوکوی کدو سبز رژیمی را از فر خارج کنید و به صورت داغ یا سرد با ماست یونانی سرو کنید.

پختن در فر

نکات کلیدی تهیه کوکوی کدو سبز رژیمی

- این کوکو را میتوانید در ظرف در بسته به مدت 3 تا 4 روز در یخچال نگه داری کنید.

- اگر میخواهید کوکوی کدو سبز رژیمی را برای بیش از 3 نفر سرو کنید، مقدار مواد گفته شده در دستور را دو برابر کنید.

- این مواد حدودا 12 عدد کوکو به شما خواهد داد.

- دستور پخت کوکوی سبز رژیمی از سایت ifoodreal ترجمه شده است.