یکی از مزایای  انواع کوکو و کتلت این است که میتوان آنها را با مواد غذایی مختلف تهیه کرد! یکی از این کوکوهای خوشمزه، کوکوی کدو سبز است. شاید تا به حال اسم کوکوی کدو سبز را نشنیده باشید یا نمیدانستید که با کدو هم میتوان کوکو درست کرد یا حتی از طعم کوکوی کدو سبز خوشتان نیاید! اما آن قدر دستور تهیه کوکو کدو سبز قابل انعطاف است که میتوانید باب میل خودتان مواد آن ها را تغییر دهید و از خواص کدو سبز هم بهره مند شوید. در این مطلب طرز تهیه کوکوی کدو سبز خوشمزه و راحت را در سه مرحله برای شما عزیزان توضیح داده ایم و بعد نکات کلیدی آن را قید کردیم که در تهیه این غذا سوالی باقی نماند. امیدواریم این غذا را در منزل تهیه کنید و از آن لذت ببرید.

 

طرز تهیه کوکوی کدو سبز

 

مرحله اول:

ابتدا کدوهای سبز را بشویید و خشک کنید. کدوها را با پوست رنده ریز کنید و سپس مقداری نمک روی کدوها بپاشید. به مدت 10 الی 15 دقیقه به کدو ها استراحت دهید تا آب کدو کم کم گرفته شود.

رنده کردن کدو

 

مرحله دوم:

پس از این مدت زمان آب اضافی کدو را با فشار دست بگیرید. کدوها را داخل کاسه ای بریزید. سپس آرد، تخم مرغ ها، پیازچه های خرد شده، بیکینگ پودر، نمک و فلفل را اضافه و خوب مخلوط کنید تا مایه کوکو یک دست شود.

مواد اولیه کوکو

 

 مرحله سوم:

داخل ماهیتابه مقداری روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود. سپس با قاشق از مایه کوکو بردارید، کف دستتان آن را شکل دهید و داخل ماهیتابه بریزید. چند دقیقه صبر کنید تا یک طرف کوکو طلایی شود سپس برگردانید تا طرف دیگر آن نیز برشته و طلایی شود. کوکوهای کدو را در ظرف بکشید و به همراه ماست یا سالاد سرو کنید.

سرخ کردن

کوکو کدو سبز

 

نکات کلیدی تهیه کوکوی کدو سبز:

-برای سرخ کردن کوکوی کدو سبز میتوانید آن ها را به طور کامل و یک دست در ماهیتابه بریزید و مثل کوکو سبزی سرخ کنید. یا میتوانید نان تست یا باگت را به شکل قالب درست کنید و مایه کوکو را داخل آن بریزید تا سرخ شود. این راه کوکو های خلاقانه تر و زیباتری را ایجاد میکند.

-برای تهیه کوکوی کدو سبز در فر باید سینی فر یا قالب دلخواه را کمی چرب کنید. سپس مایه کوکو را در آن بریزید. به مدت 40 الی 45 دقیقه در طبقه وسط فر بگذارید. موقع خارج کردن از فر چک کنید که وسط کوکو پخته باشد.

-طرز تهیه کوکوی کدو سبز ترکی را قبلا برایتان نوشته ایم که در آن غذا کوکو کدو سبز با سیب زمینی تهیه میشود و بسیار خوش طعم و پرطرفدار است.

-کوکو کدو سبز با شوید را هم امتحان کنید و مقداری شوید در این کوکو بریزید. حتی میتوانید از یک حبه سیر و مقداری آویشن نیز برای طعم دهی به غذا استفاده کنید.

-کوکوی کدو سبز با پنیر بسیار خوشمزه می شود و در آن از پنیر خامه ای و پارمزان استفاده شده که به آن کوکوی کدو سبز مخصوص میگویند.

-برای تنوع دادن به رنگ و طعم این غذا میتوان از هویج نیز استفاده کرد. یک هویج را رنده کنید و در مایه کوکو بریزید. سرو کوکو کدو سبز و هویج با ماست بسیار مقوی و خوشمزه است.

-کوکوی کدو سبز و قارچ نیز در برخی مناطق ایران تهیه میشود که برای این غذا مواد کوکو را به صورت نگینی خرد میکنند و با کمی ادویه در تابه سرخ میکنند.