طرز تهیه ماست خانگی خوشمزه بسیار ساده است. برای این که ماست شما طعم و بافت بهتری پیدا کند بهتر است از شیر محلی استفاده کنید. در صورتی که به شیر محلی دسترسی ندارید از شیر پرچرب استفاده کنید. برای تهیه ماست خانگی علاوه بر شیر نیاز به مقدار کمی هم ماست دارید.

طرز تهیه ماست خانگی

مرحله اول:

شیر را بجوشانید (پس از به جوش آمدن شیر حرارت را کم کنید و 15 دقیقه بگذارید شیر به آرامی بجوشد و آب اضافی اش تبخیر شود)؛ شیر را داخل ظرفی که برای ماست در نظر گرفته اید بریزید و اجازه دهید شیر کمی خنک شود (در زمان اضافه کردن ماست ، شیر باید به اندازه ای گرم باشد که انگشت تان گرما را حس کند اما نسوزد).

مرحله دوم:

مقداری از شیر را داخل کاسه ای بریزید و با ماست مخلوط کنید سپس آن را به بقیه شیر اضافه کنید و با قاشق به آرامی هم بزنید تا خوب ترکیب شود (این روش برای حل شدن بهتر ماست میباشد).

ماست

مرحله سوم:

در ظرف را ببندید و ظرف ماست را با حوله گرمی خوب پوشش دهید و در جای گرمی بگذارید ( نزدیک شوفاژ یا بخاری ) ؛ بسته به گرمای محیط 5 تا 8 ساعت زمان برای بستن ماست لازم است؛ پس از اینکه ماست بسته شد ظرف را در یخچال قرار دهید تا سرد شود (ماست خانگی پس از سرد شدن سفت تر خواهد شد).

ماست

نکته ها :

اگر ماست آب انداخت و تکه تکه شد یعنی شیر زیاد داغ بوده و یا ماست خیلی سرد بوده و یا مایه ماست کمتر از مقدار لازم بوده است.

هرچه چربی شیر بیشتر باشد ماست خانگی شما سفت تری خواهید داشت.

برای تهیه ماست شیرین مخصوص دسر و ... میتوانید همزمان با اضافه کردن ماست به شیر، مقداری شکر نیز به شیر اضافه نمایید.

 

نکته های مهم در تهیه ماست خانگی

برای تهیه ماست خانگی بهتر است از شیر محلی پر چرب استفاده کنید اما اگر شیر محلی در دسترس ندارید میتوانید با رعایت نکته هایی که در ادامه گفته میشود ماست سفت و خوشمزه ای تهیه کنید. شيرهايی كه از فروشگاه ها خريداری می شوند داراي مقدار تقریبا زيادی آب هستند ، باید اجازه دهید شير در حال جوشيدن مدت طولاني تری بجوشد تا خوب آب اضافی شیر تبخير شود ( 20 - 30 دقیقه با حرارت ملایم بجوشد ). اگه قالب كوچكی كره داخل شير در حال جوشیدن بندازيد باعث ميشود كه شير در زمان جوشيدن سر نرود ، ماست خوشمزه تر میشود و آب روی ماست جمع نشود. سعي كنید زير ظرف ماست با سطح زمين فاصله داشته باشد ، دور ظرف ماست را با حوله ، کیسه فریزر یا سفره ای بپوشانید تا گرم بماند ، اگه بتوانید نزديك شوفاژ يا در جای گرمی قرار دهید بهتر است. پس از اينكه ماست بسته شد سریع آن را در يخچال قرار ندهید ، بگذارید نيم ساعت در دمای محیط باشد سپس داخل يخچال قرار دهید ، تا زمان مصرف هم قاشق به ماست نزنید.