برای تهیه کیک ماست می‌توانید از هر نوع ماستی استفاده کنید اما ماست چکیده نتیجه بهتری می‌دهد و کیک شما بسیار مرطوب و لذیذ می‌شود. در ضمن با استفاده از ماست‌هایی با طعم میوه ای می‌توانید کیک‌های جدید و متنوع هم درست کنید. کیک ماست را می‌توانید به عنوان یک عصرانه ساده و خوشمزه تهیه کنید و همراه با چای، قهوه یا حتی با بستنی نوش جان کنید.

طرز تهیه کیک ماست

ابتدا فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کنید و اجازه بدهید گرم شود. یک قالب کیک گرد ۲۰ سانتی را نیز چرب کنید و کنار بگذارید.

تخم مرغ‌ها را در یک کاسه متوسط بشکنید و با سرعت متوسط همزن حدود ۳۰ ثانیه هم بزنید. روغن، شکر و ماست را اضافه کنید و حدود ۱ دقیقه دیگر به هم زدن ادامه دهید تا مخلوط یکدست شود. سپس آرد و بیکینگ پودر را اضافه کنید و هم بزنید تا خوب مخلوط شوند (حدود ۱ دقیقه).

کیک ماست

مایه کیک آماده شده را داخل قالب مورد نظر بریزید و ۳۵-۴۰ دقیقه در فر قرار دهید. پخته بودن کیک ماست را با فرو کردن یک خلال دندان در آن امتحان کنید. اگر مایه کیک به خلال دندان نچسبید، کیک شما آماده است. وقتی کیک خنک شد آن را از قالب خارج کنید و در صورت تمایل مقداری پودر قند روی آن بپاشید (ترجیحاً از الک برای این کار استفاده کنید).

کیک ماست

نکته: می‌توانید بسته به سلیقه خود از هر ماستی با هر طعمی که دوست دارید استفاده کنید اما در اینجا از ماست چکیده ساده کم چرب استفاده شده است.