غذاهای شکم پر اصولا از جمله غذاهای مجلسی و خوشمزه ای هستند که در بیشتر نقاط ایران به شکل های گوناگون و با مواد متنوع درست می شوند. به عنوان مثال مرغ شکم پر، ماهی شکم پر و حتی سبزیجاتی که داخلشان را با مواد متعدد پر می کنند که شناخته شده ترین غذای شکم پر با سیزیجات، دلمه است که انواع گوناگون دارد. در شمال ایران یعنی منطقه گیلان نوعی بادمجان شکم پر تهیه می شود که کاملا گیاهی و لذیذ است و به آن بادمجان کبابی یا بادمجان کباب می گویند.

بادمجان کبابی ساده

هر چند تهیه بادمجان کبابی بسیار راحت است اما فوت و فنی دارد که اگر آن ها را رعایت کنیم می توانیم غذای گیاهی خوشمزه و حتی مجلسی را سرو کنیم که بی شک مورد پسند خواهد بود. امروز تصمیم داریم روش تهیه بادمجان کباب گیلان را آموزش دهیم تا علاوه بر طعم لذیذ آن از دیگر فواید آن بهره مند شوید. از آنجا که این غذای خوشمزه با گردو، سیر، رب انار و .. تهیه می شود بسیار مغذی و مفید است.

بادمجان کبابی مجلسی را می توان با پلو سرو کرد اما در صورتی که مایل باشید این غذای گیاهی لذیذ را می توانید با نان تازه و بدون برنج همراه انواع ترشی سرو کنید که گزینه ای مناسب برای وعده شام خواهد بود.

بادمجان کباب شمال

طرز تهیه بادمجان کبابی

مرحله اول:

بادمجان را پوست بگیرید اما دقت داشته باشید سر بادمجان یعنی قسمت کاکل و سفت آن باقی بماند تا بادمجان کباب خوش ظاهری خواهید داشت. بادمجان را از وسط چاک دهید به صورتی که از بالا و پایین آن یکی دو سانت فاصله باشد.(بهتر است از بادمجان های سفت برای این غذا استفاده نمایید)

مرحله دوم:

داخل بادمجان را با چاقویی تیز کمی خالی کنید. به بادمجان ها نمک بزنید و آن ها را در ظرفی قرار دهید تا به مدت یک ساعت استراحت کند و به این وسیله تلخی بادمجان گرفته شود.

مرحله سوم:

بادمجان را پس از گرفتن تلخی، بشویید. پس از خشک شدن در روغن سرخ کنید(برای اینکه بادمجان روغن کمتری جذب کند در ظرف را بگذارید و آن را با حرارت متوسط سرخ نمایید)

بادمجان کباب خوشمزه

مرحله چهارم:

در این مرحله پیاز خرد یا رنده شده را تفت دهید تا طلایی شود.

بادمجان کبابی خوشمزی

مرحله پنجم:

سیر ریز خرد شده را به پیاز اضافه کنید تا عطر آن بلند شود.

مرحله ششم:

گردوی آسیاب شده را به پیاز اضافه کنید و کمی تفت دهید تا تغییر رنگ دهد.

 بادمجان کبابی محلی

مرحله هفتم:

رب انار، رب گوجه، رب آلوچه  و جعفری را در این مرحله همراه ادویه ها اضافه کنید و هم بزنید تا به خوبی مواد مخلوط شوند.

مرحله هشتم:

زمانی که مواد میانی بادمجان کبابی آماده شد به وسیله قاشقی کوچک داخل بادمجان ها را پر کنید و آن ها را در تابه بچینید و روی شعله قرار دهید تا برای زمان سرو گرم شود.

تهیه بادمجان کباب

نکات کلیدی تهیه بادمجان کبابی

- در این غذا، هم می توانید بادمجان بدون پوست استفاده کرد. و هم بدون پوست این بخش کاملا سلیقه ای است. همچنین می توان از بادمجان دلمه ای برای تهیه این غذا استفاده کرد.

- برای اینکه اسراف نکرده باشید، بخش داخلی بادمجان را که خالی کرده اید، همراه مواد میانی تفت دهید.

-اگر دوست دارید می توانید به مواد میانی گوجه خرد شده هم اضافه کنید. در این صورت پس از تفت دادن گردو  وگوجه را اضافه کنید و زمانی که آب آن کشیده شد باقی مراحل را پیش ببرید. همچنین می توان تعدادی گوجه را حلقه و سرخ کرد و همراه بادمجان شکم پر سرو کرد.

- برای داشتن بادمجان کباب رژیمی می توانید بادمجان را در فر یا روی گاز کمی کباب کنید(آنقدر کباب نکنید که بادمجان له شود. بهتر است بادمجان کبابی کمی سفت باشد) و در انتها پس از پر کردن شکم بادمجان اجازه دهید بادمجان کمی بیشتر بپزد.

  همراهان عزیز خوشحال می شویم بادمجان کبابی را با دستور ایران کوک تهیه کنید و عکس آن را در صفحه اجتماعی اینستاگرام با هشتگ آشپزی_ایران_کوک به اشتراک بگذارید.