آشپزي با مايكروويو

ا‌ين روزها فرهای مايكروويو كه به ماكروفر معروف میباشد يكي از وسايل ثابت در آشپزخانه‌ است.

گرم كردن شير و غذا توسط فرهاي مايكروويو اين مزيت را دارد كه به قند و پروتئين موجود آنها آسيب نميرسد و همچنين ويتامين‌ها نيز كمتر از‌بين مي‌روند؛ در عين حال مدت زمان طبخ غذا در فرهاي مايكروويو كوتاه است.

همچنين در استفاده از فرهاي مايكروويو افزودن آب به مواد ضروري نيست و پخت سبزي‌ها در فرهاي مايكروويو به مدت كوتاه ( به جاي آبپز كردن آنها در مدت طولاني ) سبب حفظ بيشتر مواد غذايي موجود در آنها ميشود.

همچنین در مراحل پخت با اين اجاق‌ها كيفيت پروتئين‌هاي غذا بهتر از روش‌هاي ديگر حفظ ميشود و مزيت مهم ديگر اين روش اين است كه در طبخ نيازي به افزودن روغن نيست.

از سوي ديگر گاهي غذا در فرهاي مايكروويو يكدست پخته نميشود و در نتيجه ممكن است برخي نقاط مواد غذايي سرد يا نيمه پخته باقي بماند؛ در نتیجه ميكروب‌هايي كه احتمالا در غذا وجود داشته‌ كشته نميشوند و این براي سلامت ميتواند مضر باشد. البته بعضي‌ها هم طعم غذاهاي طبخ شده در اين دستگاه را دوست ندارند.

» برای مصرف غذای اماده شده در مايكروويو باید حداقل 30 ثانيه صبر كنيد.

» امواج مايكروويو قادرند در بافت‌هاي بدن انسان نيز مانند مواد غذايي توليد گرما كنند كه در اين صورت باعث سوختگي ميشوند.

» عدسي چشم‌ها به گرما حساسند و پرتوگيري دائم از مايكروويو ميتوانند سبب آب مرواريد گردد.

» پرتوهای مايكروويو ميتوانند باعث از بین رفتن اسپرم در مردان و ناباروري موقت شوند.

» غذايي كه به وسيله مايكروويو يخ‌زدايي شده و اماده مصرف است باید به سرعت مورداستفاده قرار گيرد. زيرا چنين غذايي براي آلودگي ميكروبي و فساد آمادگي بیشتری دارد.

» هرگز غذاي نيمه پخته توسط فرمايكروويو را در يخچال نگهداري نكنيد. در صورتي كه غذا بطور كامل پخته نشود ممكن است باكتري‌ها در غذا رشد كنند.

» از پوشش‌هاي پلاستيكي معمولي يا ظروف پلاستيكي معمولي در فرهاي مايكروويو استفاده نكنيد.

» تخم مرغ درسته را در فر قرار ندهيد زيرا منفجر خواهد شد.

» فر مايكروويو را خالي روشن نكنيد.

» وقتي دستگاه روشن و در حال كار كردن است از آن دور بمانيد و حداقل فاصله‌اي دو متری با آن داشته باشيد تا امكان اسیب احتمالي كمتر شود.

در حال حاضر مشكلي براي طبخ غذا با مايكروويو كه بتواند سلامت انسان را تهديد كند گزارش نشده است. اما در نظر داشته باشيد روش پخت مايكروويو عمري پنجاه ساله دارد واين زمان براي نشان دادن عيوب آن هنوز كافي نيست.

ممكن است بعدها عيوبي در پخت يا مصرف مواد غذايي با اين روش پيدا شود. به همين علت برخي محققان معتقدند  شرط احتياط آن است كه از اين روش پخت به طور دائم و هميشگي استفاده نشود.