سالاد شاید بیشتر وقت ها غذای اصلی نباشد اما قطعا در سفره مهمانی ها نقشی اساسی دارد. تزئین سالاد را همیشه به افراد خلاق و خوش سلیقه میسپارند. اما بعد از سالها درست کردن، چیدن و تزیین سالاد ممکن است ارائه ایده های تازه کمی دشوار به نظر برسد. در این مطلب قصد داریم با نمونه های مختلف مدل های جدید تزیین سالاد را با هم مروی کنیم که میتوانید با الهام گرفتن از آنها سالاد های زیبا و خیره کننده ای درست کنید. این شما و این هم مدل های تزیین سالاد دلبر.

 

مدل های تزیین سالاد

 

تزیین سالاد  مجلسی کار سختی نیست. فقط نیاز به کمی خلاقیت و حوصله دارد. میتوانید خیار، گوجه یا هویج را با چاقو یا ابزارهای مخصوص ورقه کنید و به شکل گل رز بپیچید. در ضمن میتوانید از تربچه و پیازچه و سبزی خوردن هم برای تزیین سالاد مجلسی استفاده کنید.

 

تزیین سالاد فصل

 

استفاده از اشکال هندسی در تزیین سالاد میتواند جلوه خوبی به آن بدهد.

 

تزیین سالاد کاهو

 

البته همیشه هم لازم نیست سالاد به صورت منظم و متقارن تزیین شود. در بی نظمی هم نوعی از زیبایی هست. استفاده از گوجه های گیلاسی رنگارنگ به سالاد سبزیجات تنوع میدهد.

 

تزیین سالاد خیار

 

بعضی از ایده های تزئین سالاد جسورانه تر هستند. مثل این سالاد خیار سیخی. با استفاده از سیخ های چوبی میتوانید سبزیجات مختلف را کنار هم قرار دهید و به این ترتیب هر یک از مهمانهای شما سالاد مخصوص خودش را خواهد داشت. در ضمن میتوانید برای بچه ها سیخ های مخصوص درست کنید و آن را به شکل حیوانات تزئین کنید.

 

تزیین سالاد سیخی

 

با ایده های جدید در سالادهای سنتی مثل سالاد شیرازی هم میتوان تنوع ایجاد کرد. تزیین سالاد شیرازی قالبی یکی از این ایده هاست.

 

سالاد شیرازی

 

استفاده از خیارهای زنجیروار برای جدا کردن رنگ های سالاد از هم میتواند ایده خوبی باشد.

 

تزیین سلاد مجلسی

 

لیمو ترش در کنار سالاد کاهو از ضروریات است. با خود ورقه های لیمو هم تزئینات جالبی میشود درست کرد.

 

تزیین سالاد با لیمو

 

سالاد زیبا

 

سالاد ماکارونی را هم به شکل های مختلفی میتوان تزیین کرد مثلا با گل های هویج  یا گوجه و سبزی خوردن به عنوان برگ.

 

تزیین سالاد ماکارونی

 

خیلی از سالاد ها مثل سالاد الویه، سالاد ماکارونی و سالاد سیب زمینی را میتوان به صورت قالبی تزیین کرد. برای این کار میتوانید سالاد را در قالب بریزید و کمی فشار بدهید. بگذارید در یخچال سفت شود و بعد آن را برگردانید.

 

سالاد ماکارونی قالبی

 

سالاد سیب زمینی

 

لازم نیست همه تزئینات سالاد خوردنی باشند. مثلا در این تصویر از پوست پرتقال برای گل وسط سالاد اندونزی استفاده شده است.

 

سالاد اندونزی 

 

از جامبو شلز یا پاستا صدفی هم میتوان برای تزیین سالاد الویه یا سالادهای مشابه استفاده کرد. حتی میتوانید مواد سالاد ماکارونی (به جز پاستا) را با هم مخلوط کنید و داخل پاستا های صدفی درشت بریزید.

 

  سالاد جامبوشلز

 

تزیین سالاد تا حد زیادی سلیقه ای است و بستگی به خلاقیت شما دارد. شما میتوانید از مدل های مختلفی که گفته شد برای تهیه انواع مدل های سالاد مجلسی استفاده کنید. علاوه برای تهیه خود سالادها هم دست شما باز است. میتوانید مواد را به دلخواه تغییر دهید. مثلا به جای ژامبون از مرغ گریل شده استفاده کنید یا مقداری از سس مایونز را با ماست جایگزین کنید تا سالاد رژیمی و کم کالری تری داشته باشید.