نکته های خانه داری

 

10 اشتباه رایج آشپزی

 

1 ) جايگزيني مواد : جابجا كردن يكي از مواد غذايي با ديگري هميشه جواب نميدهد ، بعنوان مثال استفاده از بيكينگ پودر بجاي بيكينگ سودا در بعضي موارد احتمالاً همان مقدار که ميخواهيد پف مثلا  نميکند!

راه‌ حل :  اين مشكل هميشگي نيست مثلا مي‌توانيد عسل را به جاي شكر سفيد و خامه را به جاي شير غليظ و یا آرد ذرت را به جاي آرد گندم به كار ببريد اما براي اجتناب از اشتباه اول ، در هنگام جايگزيني از يك آشپز حرفه‌اي يا يك كتاب معتبر آشپزي كمك بگيريد.

 

2 ) داغ نكردن ماهیتابه در هنگام آشپزي : اگر شما مواد غذايي سرد را در روغن داغ نشده و در يك ماهیتابه سرد بريزيد غذا به سادگي روغن را قبل از اينكه داغ شود جذب مي‌كند و مجبوريد دوباره روغن اضافه كنيد و در پايان يك غذاي چرب خواهید داشت.

راه‌ حل : ماهیتابه را روي حرارت قرار دهید و پس از اینکه داغ شد روغن را اضافه کنید و يك قاشق چوبي درون آن قرار دهيد و هنگامي كه دور قاشق حباب‌هاي ريزي به وجود آمد مواد غذايي را كه به دماي محيط رسیده اس، اضافه كنيد ، اين كار از چسبيدن غذا نيز جلوگيري ميكند.

 

3 ) پر كردن بيش از اندازه ماهیتابه : وقتي عجله دارید دلتان میخواهد سریع غذا را سرخ كنید و همه مواد با هم و در يك نوبت اضافه كنيد!

راه حل : براي نتيجه بهتر مواد غذايي را در چند نوبت سرخ كنيد تا هم آب نيندازد و هم يكنواخت سرخ شود ،  در غير اين صورت يا يك غذاي پخته بجاي سرخ  شده خواهيد داشت  يا نيمي از غذا بيش از حد سرخ مي‌شود و مابقي نيم‌پز خواهد ماند.

 

4 ) ترس از حرارت : اگر غذاي خود را روي شعله كم سرخ كنيد هرگز برشته نميشود و اين به معني آن است كه عطر غذا از آن خارج نمي‌شود.

راه‌ حل : از حرارت بالا براي سرخ كردن موادي مانند ماهي ، فيله مرغ و غذاهايي استفاده كنيد كه ضخامت كمي داشته و نياز به مغز پخت شدن ندارند و حرارت متوسط براي مواد غذايي ضخيم‌تر استفاده کنید.

 

5 ) سرو سريع گوشت : برش گوشت بلافاصله پس از پختن آن باعث مي‌شود آب آن خارج شود و گوشتي كه آب آن خارج شده هم خاصيت كمتري دارد و هم سفت مي‌شود.

راه‌حل : وقتي به گوشت پس از پخت حداقل 10 دقيقه استراحت دهيد رشته‌هاي گوشت  آب درون گوشت را به خود جذب ميكند و در نتيجه گوشت آبدارتر، طعم‌دارتر و نرم‌تري خواهید داشت.

 

6 ) ترس از نمك : اكثر مردم نمك زيادي را در زمان مصرف مواد غذايي آماده يا فرآوري شده مصرف مي‌كنند در حالي‌كه از آن بي‌خبرند ، استفاده معقول و به اندازه از نمك نه تنها ايرادي ندارد بلكه طعم غذا را كامل مي‌كند ، كاري كه هيچ چاشني‌ و طعم‌دهنده‌ دیگری نمي‌تواند انجام دهد.

راه حل : مقدار نمك مناسب هم غذاي شما را خوشمزه مي‌كند و هم به سلامتي شما آسيب نمي‌رساند ، نمك علاوه بر طعم‌دهندگي در غذا كاربردهاي ديگري نيز دارد ، به عنوان مثال نمك به همراه مايه خمير به ور آمدن خمیر كمك مي‌كند ، پس تنها در صورتي از نمك اجتناب كنيد كه به دستور پزشك باشد.

 

7 ) نگهداري روغن و ادويه نزدیک اجاق گاز : شايد دوست داشته باشيد ادويه‌ها و روغن خود را حول و حوش اجاق گاز نگه داريد تا هم در دسترس باشد هم ظرف‌هاي زيباي آن در چشم باشد! اما اين كار باعث مي‌شود تا ادويه و روغن ، عطر و كيفيت خود را به مرور بدلیل گرما از دست بدهند.

راه حل : روغن و ادويه‌جات خود را ترجيحاً در جاي خنك ، تاريك و خشك نگه داريد ، فاصله حداقل 20 سانتيمتر از اجاق گاز مناسب است.

 

8 ) پر كردن لیوان آرد : بسياري از آشپزها با اينكه از لیوان استفاده مي‌كنند اما نتيجه كارشان رضايت‌بخش نيست و دليل آن را نمي‌فهمند ، دليل اين مشكل آن است كه لیوان را داخل آرد كرده و آن را با فشار پر مي‌كنند و در اين صورت مقدار آرد از اندازه مورد نظر بيشتر مي‌شود.

راه حل : براي اندازه‌گيري درست لیوان را با يك قاشق پر كرده و روي آن را با پشت قاشق صاف كنيد تا آرد اضافي بيرون بريزد.

 

9 ) روغن در آب پاستا : اضافه کردن روغن در آبي كه پاستا را در آن مي‌پزيد از جمله كارهايي است كه همه آشپزها در هنگام تهيه پاستا انجام مي‌دهند.

راه حل : اگر پاستاي شما با كيفيت است نيازي به اضافه كردن روغن در آب جوش نداريد ، میتوانید با اضافه کردن کمی زردچوبه به آب پاستا از چسبیدن آن جلوگیری کنید ، اگر پاستا را بیش از زمانی که لازم است نجوشانید نیازی به اضافه کردن هیچ کدام از این مواد نیست.

 

10 ) مخلوط كردن بيش از حد مواد خمير : در تمام دستورهاي تهيه مافين ، پن كيك و كيك‌ها به اين جمله برمي‌خوريد که مواد را به خوبي با هم مخلوط كنيد اما اگر شما بيش از اندازه اين كار را انجام دهيد ، گلوتن موجود در آرد از آن جدا شده و باعث سفت شدن كيك يا مافين مي‌شود.

راه حل : مواد خمير را بيش از اندازه هم نزنيد ، همين كه احساس كرديد مواد به صورت يكنواخت مخلوط شده‌اند كفايت مي‌كند.