میان وعده های رژیمی کم کالری دقیقا همان چیزی هستند که برای وزن کم کردن به آنها نیاز دارید. اگر سر خود رژیم گرفتن در طولانی مدت جواب نمیدهد دلیل آن این است که با غذا نخوردن به مدت طولانی، شما دچار گرسنگی شدید میشوید و بعد با خوردن میان وعده های چرب و پر کالری همه زحمتی را کشیده بودید هدر میدهید. بنابراین خوردن چندین وعده با کالری کم یکی از بهترین روش های رژیم لاغری است. در ادامه 10 میان وعده رژیمی با کمتر از 100 کالری به شما معرفی میکنیم.

 

10 میان وعده رژیمی

 

نصف پیمانه بستنی، میان وعده رژیمی تابستانی

 

بستنی میان وعده با کمتر از 100 کالری

 

به عنوان یکی از کم کالری ترین دسرها و تنقلات اصلاً بستنی کرم کارامل به ذهنتان نمی آید! درست است؟ اما بستنی وقتی که به شیوه سنتی تولید می شود، می تواند یک میان وعده رژیمی محسوب شود. فرآیند آهسته ساخت بستنی در روش سنتی، چربی و کالری را کاهش می دهد اما بافت بستنی را حفظ می کند. نیم فنجان یا دو قاشق بستنی سنتی تنها 100 کالری دارد (2 گرم چربی اشباع، 45 میلی گرم سدیم، 20 میلی گرم کلسترول و 15 گرم کربوهیدرات).

 

شش فنجان پاپ کورن تهیه شده در مایکروویو، میان وعده رژیمی برای تماشای فیلم

 

پاپ کورن تهیه شده در مایکروویو

 

پاپ کورن یا ذرت بوداده به عنوان یکی از تنقلات کم چربی شناخته می شود ، البته اگر در تهیه آن از کره زیاد استفاده نکرده باشید. انواع پاپ کورن آماده شده در مایکروویو در 6 فنجان حدود 100 کالری (0.5 گرم چربی اشباع، 220 میلی گرم سدیم، 0 میلی گرم کلسترول و 24 گرم کربوهیدرات) خواهد داشت. محتوای فیبر آن همچنین می تواند به شما کمک کند تا مدت طولانی تری احساس سیر بودن بکنید.

 

ساندویچ لقمه پنیری یا همان کسادیا

 

کسادیا میان وعده با کمتر از 100 کالری

 

ساندویچ لقمه پنیری با نان ذرت هم می تواند به عنوان یک میان وعده کم کالری به حساب بیاید، مخصوصاً هنگامی که به تعداد لقمه های خود نیز توجه می کنید! کمی پنیر کم چرب رنده شده روی یک تکه نان ذرت که به مدت 20 ثانیه در مایکروویو قرار داده شده است، می تواند یک میان وعده سریع باشد که حاوی تنها 100 کالری (1.3 گرم چربی اشباع، 182 میلی گرم سدیم و 6 میلی گرم کلسترول) است.

 

ماست کم چرب با طالبی

 

ماست و طالبی

 

نیم فنجان ماست به تنهایی حاوی 14 گرم پروتئین سالم است و می تواند به شما کمک کند تا احساس سیری طولانی تری داشته باشید (مانند فیبر). اگر یک تکه کوچک (یک قاچ) طالبی یا خربزه را هم به آن اضافه کنید، کل کالری این دو، در حدود 100 کالری (0.7 گرم چربی اشباع، 468 میلی گرم سدیم، 5 میلی گرم کلسترول) خواهد شد.

 

سه عدد بیسکوییت کراکرز با پنیر

 

بیسکوییت کراکرز با پنیر

 

3 بیسکوییت کراکرز ترد و پر از فیبر را با پنیر کم چرب ترکیب کنید تا حملات گرسنگی را از خود دور کنید. در واقع ترکیب این دو تا با هم ترکیب فیبر و کلسیم است. برای تهیه این میان وعده، یک تکه پنیر کم چرب را میان سه کراکر (1.2 گرم چربی اشباع، 397 میلی گرم سدیم، 7 میلی گرم کلسترول) تقسیم کنید.

 

چهارده عدد بادام، میان وعده رژیمی پر خاصیت

 

بادام میان وعده کم کالری

 

آجیل هایی مثل بادام حاوی فیبر و پروتئین بالایی هستند. این قبیل مغزیجات میان وعده ای عالی هستند که می توانید همیشه در جیب یا کیفتان همراه خود داشته باشید. حمل آنها بسیار آسان است و فضای زیادی هم نمی گیرند. چهارده عدد بادام روی هم رفته کمتر از 100 کالری (0.63 گرم چربی اشباع، 0 میلی گرم سدیم، 0 میلی گرم کلسترول) خواهند داشت.

 

 

شش عدد چوب شور

 

چوب شور

 

چوب شورها یکی دیگر از میان وعده های پرطرفدار و خوش طعم و البته کم کالری هستند. شش عدد چوب شور کامل کمتر از 100 کالری و بیش از 3 گرم فیبر دارد (0.4 گرم چربی اشباع، 257 میلی گرم سدیم، 0 میلی گرم کلسترول).

 

سیب پخته

 

سیب پخته

 

یک ضرب المثل قدیمی هست که میگوید با خوردن یک سیب در روز، دیگر نیازی به دکتر نداری! باید بدانید که این میوه خوشمزه به عنوان یک میان وعده رژیمی و کم کالری نیز شناخته می شود. نظرتان در مورد یک خوراکی جدید چیست؟ یک سیب پخته شده را با دارچین ترکیب کنید و از طعم رویایی و ناب آن لذت ببرید. این خوراکی همان ترکیب ویتامین و فیبر است که به شکلی طبیعی و تازه در اختیار شما قرار دارد.

 

نان و پنیر، ساده ترین میان وعده رژیمی

 

نان و پنیر

 

می توانید با یک تکه نان لواش یا پیتا به همراه نیمی از پنیر ریکوتا یک ساندویچ کم کالری و البته خوشمزه داشته باشید. این ساندویچ کمتر از یک گرم چربی اشباع دارد و حاوی پروتئین و فیبر است که به شما کمک می کند مدتها احساس گرسنگی نکنید (0.8 گرم چربی اشباع، 149 میلی گرم سدیم، 4 میلی گرم کلسترول).

 

اسموتی بلوبری

 

اسموتی بلوبری

 

اسموتی هر میوه ای فوق العاده خوشمزه است و شامل مقادیر مناسب و سالمی از کلسیم و آنتی اکسیدان هاست. برای اسموتی بلوبری، ⅔ فنجان بلوبری یخ زده، یخ و ⅓ فنجان ماست بدون چربی را با هم میکس و مخلوط کنید. سرد بودن این نوشیدنی باعث می شود که این میان وعده کم کالری را به آرامی بنوشید و همین موضوع می تواند یک میان وعده عالی برای شما به حساب بیاید (0 گرم چربی اشباع، 59 میلی گرم سدیم، 2 میلی گرم کلسترول).  علاوه بر بلوبری میتوانید از دیگر انواع اسموتی رژیمی هم استفاده کنید.

 

 

هشت عدد هویج کوچک با هوموس

 

هویج و هوموس

 

هشت عدد هویج و 2 قاشق غذاخوری هوموس یک میان وعده ترد و خوش مزه و کم کالری است. هویج ویتامین A و بتا کاروتن را فراهم می کند و هوموس نیز سرشار از پروتئین است. انواع مختلفی از طعم هوموس در سوپرمارکت ها وجود دارد (0.4 گرم چربی اشباع، 210 میلی گرم سدیم، 0 میلی گرم کلسترول). این میان وعده در کل حدود 90 کالری دارد.