کدو

 

راهنماي خريد کدو حلوايی : از خريد کدوهايي که با کمي فشار دادن نشانه هاي لهيدگي دارند بپرهيزيد ؛ کدو حلوایی ای را انتخاب کنید که پوستی سفت ، بدون لک و چروک داشته و وزن آن هم سنگین باشد ، کدوحلوایی های کوچک تر تردتر و آبدارتر هستند.

 

کدو

 

راهنماي تمیز کردن و نگهداری کدو حلوايی : کدو حلوایی را میتوانید به هر شکل و اندازه ای که دوست دارید برش بزنید ، برای شروع بخش بالایی کدو حلوایی را با چاقو ببرید و جدا کنید سپس دو طرف کدو را از بالا به سمت پایین برشی عمیق بزنید تا کدو به دو قسمت تقسیم شود.

 

با قاشق تخم های کدو حلوایی را خارج کنید و کنار بگذارید ( میتوانید از این تخم ها برای بو دادن استفاده کنید ) ، پس از خارج کردن تخم کدو حلوایی هر نیمه کدو را به دو قسمت دیگر برش بزنید سپس هر قسمت را به چند بخش مساوی تقسیم کنید ( سعی کنید اندازه برش ها یکسان باشد ).

 

کدو

 

کدو را قبل از بريدن ميتوانيد در جايي خنک بيرون از يخچال بگذاريد اما به محض برش دادن بدون برداشتن تخمه هاي کدو بايد آن را داخل کيسه اي پلاستيکي در يخچال قرار دهيد.

 

کدو را مي توانيد آب پز ، بخارپز يا کباب کنيد و به کمک مغزها و عسل دسرهايی خوشمزه از آن تهيه کنيد ، اگر کدو حلوايي که خريده ايد بيش از مصرف هفتگي تان است توصيه مي شود آن را بخارپز کرده و در بسته بندي هايي کوچک در فريزر ذخيره کنيد ، البته سعي کنيد تا مدت يک ماه آن را ميل کنيد و بيش از اين در فريزر هم نگذاريد.