شکلات ترافل، نوعی شیرینی شکلاتی جذاب و گرد است و از ترکیب شکلات و خامه درست می‌شود. ترافل‌ها تنوع زیادی دارند و با دستورهای مختلفی تهیه می‌شوند. ترافل شکلاتی، رایج‌ترین نوع ترافل است که طرز تهیه‌اش را قبلا در ایران کوک آموزش داده‌ایم و پنیر خامه‌ای، چیپس شکلاتی، گردو، پودر کاکائو و وانیل از جمله مواد اولیه آن هستند. امروز قصد داریم طرز تهیه ترافل توپی نارگیلی را به شما یاد بدهیم که از مخلوط کره، پودر قند و شکلات تهیه می‌شود و البته مقداری پودر نارگیل، گردو و وانیل نیز به آن اضافه می‌کنند.

ما این‌جا طرز تهیه ترافل توپی به آسان‌ترین روش را به شما آموزش می‌دهیم که در خانه به راحتی می‌توانید درستش کنید. ترافل‌های توپی را در کپسول حلوا قرار دهید و با آن‌ها، میز پذیرایی‌تان را در مهمانی‌ها حسابی جذاب و رنگین کنید. همچنین با ترافل‌های توپی خانگی، گیفت‌های زیبایی می‌توانید درست کنید و در مناسبت‌های مختلف هدیه بدهید. برای یاد گرفتن طرز تهیه این خوشمزه‌های شکلاتی با ایران کوک همراه باشید.

 

طرز تهیه ترافل توپی نارگیلی

مرحله اول

کره را درون کاسه‌ای بریزید و کاسه را روی بخار آب قرار دهید. شکلات تخته‌ای خردشده را اضافه کنید و هم بزنید تا شکلات آب شود.

 

مرحله دوم

پودر قند، پودر نارگیل، وانیل و مغز گردوها را مخلوط کنید و به شکلات‌های آب‌شده در کره بیفزایید. مواد ترکیب‌شده را به مدت 2 – 3 ساعت درون یخچال قرار دهید و هر 1 ساعت یک‌بار نیز کمی مواد را هم بزنید.

توپی شکلاتی

 

مرحله سوم

پس از مدت زمان ذکرشده، مواد سفت‌شده را از یخچال خارج کنید. با قاشق تکه‌ای به اندازه گردو از مواد بردارید، درون پودر نارگیل قرار دهید و با حرکت سریع دست گلوله‌ای درست کنید.

تمام مواد را به همین صورت به شکل توپ‌های نارگیلی فرم دهید و در ظرف بچینید. پس از اتمام کار توپ‌های شکلاتی نارگیلی را درون یخچال قرار دهید تا مجددا سرد شوند و سرو نمایید.ترافل توپی شکلاتی

نکات طلایی در تهیه ترافل توپی

-می‌توانید برای تزیین ترافل‌ها علاوه بر پودر نارگیل از پودر پسته، کنجد و ... استفاده کنید.

- برای تهیه ترافل توپی می‌توانید به جای پودر قند از شکر استفاده کنید.

ترافل توپی شکلاتی نارگیلی

 

سخن آخر

ترافل توپی نارگیلی، یکی از انواع ترافل است که برای درست کردنش از کره، پودر قند، شکلات، پودر نارگیل، گردو و وانیل استفاده می‌شود. این ترافل، طرز تهیه ساده‌ای دارد و به راحتی می‌توانید آن را در خانه درست کنید.

در اولین مرحله برای درست کردن تراقل توپی باید کره را داخل کاسه‌ای بریزید، روی بخار آب قرار دهید و شکلات تخته‌ای را به آن اضافه کنید. در ادامه پودر قند، پودر نارگیل، وانیل و مغز گردوها را مخلوط کنید، به شکلات آب‌شده در کره اضافه کنید و حدود 2 تا 3 ساعت داخل یخچال قرار دهید. سپس، مواد سفت‌شده را از یخچال خارج کنید، با قاشق به اندازه گردو از مواد بردارید و به شکل گلوله درآورید. تمام مواد را به صورت گلوله دربیاورید و دوباره درون یخچال بگذارید تا سرد شوند. ترافل‌های توپی خوشمزه و شیک‌تان به همین راحتی آماده می‌شود.