تیرامیسو، یک دسر خوشمزه و جذاب است که خوردن آن کنار یک فنجان قهوه یا چای، خستگی یک روز کاری شلوغ را می‌شورد و می‌برد. تیرامیسو برای اولین بار در دهه 1960 میلادی توسط یک شیرینی‌فروش ایتالیایی به نام روبرتو لینگوانوتو ابداع شد و به سرعت در همه جای جهان محبوب شد. در حال حاضر به هر رستوران و کافی‌شاپی بروید، در منوی همه آن‌ها دسر تیرامیسو به چشم می‌خورد. البته لذت خوردن تیرامیسوی خانگی که خودتان در خانه درست کرده‌اید، قابل مقایسه با لذت خوردن تیرامیسوی رستورانی نیست.

تیرامیسوی ساده از لایه‌های بیسکوییت لیدی فینگر مزه‌دار شده با قهوه و کرم خامه‌ای شیرین تشکیل می‌شود. با اضافه کردن کمی شکلات و پودر کاکائو به مواد تیرامیسوی ساده می‌توانید تیرامیسوی شکلاتی درست کنید و جذابیت این دسر را چندبرابر کنید. طرز تهیه این دسر بسیار ساده است و مواد اولیه آن نیز در همه خانه‌ها پیدا می‌شود. بیسکوییت لیدی فینگر مورد نیاز برای تیرامیسو را هم می‌توانید خودتان در خانه درست کنید و هم می‌توانید به راحتی از فروشگاه‌ها تهیه کنید.

طرز تهیه  تیرامیسو شکلاتی

مرحله اول

تخم‌مرغ‌ها و شکر را داخل کاسه‌ای فلزی یا شیشه‌ای بریزید و مخلوط کنید.

قابلمه‌ای را از آب پر کنید و روی حرارت قرار دهید تا بجوشد و بخار کند. سپس، کاسه تخم‌مرغ و شکر را روی حرارت بخار آب قرار دهید و مواد را با همزن دستی حدود 5 دقیقه بزنید تا کرم‌رنگ شود.

تیرامیسو ایتالیایی

مرحله دوم

کاسه را از روی بخار آب بردارید و روی میز قرار دهید. مواد داخل کاسه را دوباره مخلوط کنید؛ تا زمانی که مواد خنک شوند، این کار را ادامه دهید (5 تا 10 دقیقه طول می‌کشد).

پس از خنک شدن مواد نیز پنیر خامه‌ای یا پنیر ماسکارپونه را بیفزایید و خوب مخلوط کنید تا یکدست شود.

مرحله سوم

قهوه آماده سرد، 2 لیوان آب جوش، پودر کاکائو و روغن مایع را مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا مواد ترکیب شوند. سپس، این کرم را با چپیس‌های شکلاتی مخلوط کنید.

بیسکوییت‌ها را به نوبت داخل مخلوط قهوه که آماده کرده‌اید بزنید و کف ظرف بچینید (باید بیسکوییت‌ها را سریع داخل قهوه بزنید و خارج کنید تا بیسکوییت‌ها شل نشوند).

تیرامیسو ایتالیایی

 

مرحله چهارم

مقداری از کرم تیرامیسو را روی بیسکوییت‌ها پخش کنید و به همین صورت 2 تا 3 لایه بیسکوییت و کرم روی هم قرار دهید. بعد از این‌که آخرین لایه کرم را روی بیسکوییت‌ها پخش کردید، مقداری پودر کاکائو روی تیرامیسو بپاشید و چند ساعت در یخچال قرار دهید تا دسر سرد شود (بهتر است دسر یک شب داخل یخچال بماند).

تیرامیسو ایتالیایی

نکات طلایی در تهیه تیرامیسو شکلاتی

- برای تهیه قهوه باید 1 قاشق چای‌خوری قهوه را با 1 قاشق چای‌خوری شکر و 1 لیوان آب مخلوط کنید و روی حرارت هم بزنید تا به جوش بیاید.

- دسر تیرامیسو شکلاتی را می‌توانید برای مهمانی‌ها به صورت تک‌نفره داخل لیوان‌های شیشه‌ای درست کنید.

- در صورتی‌که در تهیه این دسر از پنیر خامه‌ای استفاده می‌کنید باید بدون نمک باشد.

سخن آخر

تیرامیسو، یکی از دسرهای خوشمزه و محبوب است که در دهه 1960 میلادی توسط یک شیرینی‌‌فروش ایتالیایی ابداع شد. تیرامیسوی ساده از لایه‌های بیسکوییت لیدی فینگر مزه‌دار شده با قهوه و کرم خامه‌ای درست می‌شود. با اضافه کردن کمی شکلات و پودر کاکائو به مواد تیرامیسوی ساده می‌توانید تیرامیسوی شکلاتی درست کنید و جذابیت دسرتان را چند برابر کنید.

برای درست کردن تیرامیسوی شکلاتی ابتدا باید تخم‌مرغ‌ها و شکر را داخل کاسه‌ای بریزید، کاسه را روی حرارت بخار آب قرار دهید و مواد را حدود 5 دقیقه با همزن بزنید تا کرم‌رنگ شود. سپس، مواد کرمی را با پنیر خوب مخلوط کنید. در ادامه نیز قهوه آماده سرد، 2 لیوان آب جوش، پودر کاکائو و روغن مایع را مخلوط کنید و هم بزنید. لیدی فینگرها را به نوبت در مخلوط قهوه بزنید و کف ظرف بچینید. مقداری از کرم روی بیسکوییت‌ها پخش کنید و به همین صورت 2 تا 3 لایه بیسکوییت و کرم روی هم قرار دهید. روی آخرین لایه کرم مقداری پودر کاکائو بپاشید و دسر را در یخچال قرار دهید تا سرد شود.