تارت‌ها، دسرهایی خوشمزه و جذاب هستند که برای اولین بار در قرن پانزدهم میلادی توسط آشپزهای فرانسوی ابداع شدند. برای درست کردن انواع تارت، لایه خمیری یا کراست تارت را با مواد مختلفی پر می‌کنند. روی تارت‌ها باز است و مواد داخل آن تنوع زیادی دارد. مواد داخل برخی از تارت‌ها از ترکیب کرمی شیرین با انواع میوه‌هاست که به آن‌ها تارت میوه‌ای می‌گویند. برخی از تارت‌ها نیز با مواد غذایی و سبزیجات مختلف پر می‌شوند و به عنوان غذا یا پیش‌غذا سرو می‌شوند.

قبلا طرز تهیه تارت‌های میوه‌ای مانند تارت توت‌فرنگی، تارت بلوبری، تارت خرمالو و تارت انار را آموزش داده‌ایم. اینجا قصد داریم طرز تهیه تارت گلابی را یاد بدهیم که یکی از خوشمزه‌ترین و جذاب‌ترین انواع تارت‌های میوه‌ای است. با خواندن دستور تهیه تارت گلابی ایران کوک به راحتی می‌توانید این تارت را درست کنید. تارت گلابی را می‌توانید در کنار چای یا قهوه به عنوان میان‌وعده سرو کنید و مهمانان خود را با طعم فوق‌العاده آن سورپرایز کنید.

طرز تهیه تارت گلابی

مرحله اول

قبل از هر کاری فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. سپس، برای تهیه خمیر تارت کره و 2 لیوان آرد را مخلوط کنید تا مانند خرده‌های نان شود.

تارت

در ادامه تخم‌مرغ، ماست، 1/2 لیوان شکر، بکینگ پودر و وانیل را به مواد اضافه نمایید و مخلوط کنید.

تارت

مرحله دوم

پس از اینکه مواد مخلوط شدند، با دست‌تان کمی ورز دهید (تا حدی مواد را ورز دهید که مخلوط شوند). سپس، خمیر را 15 دقیقه داخل فریزر بگذارید تا خودش را بگیرد.

مرحله سوم

بعد از 15 دقیقه روی سطح کار آرد بپاشید و خمیر را باز کنید. خمیر را پس از پهن کردن به اندازه قالب ببرید، ته قالب را خوب چرب کنید و خمیر را ته قالب قرار دهید. سپس، خمیر را کف قالب پهن کنید و با انگشت به دیواره‌های قالب فشار دهید.

تارت

مرحله چهارم

گلابی‌ها را پوست بگیرید و طبق عکس برش‌های عمودی بزنید. گلابی‌ها را روی خمیر بریزید و روی آن‌ها شکر بپاشید. 50 گرم کره را نیز خرد کنید و روی گلابی‌ها بگذارید (می‌توانید کره را ذوب کنید و با برس روی گلابی‌ها بزنید).

تارت

مرحله پنجم

قالب را درون فر گرم‌شده به مدت 20-30 دقیقه قرار دهید. پس از مدت زمان ذکرشده، تارت را از فر خارج کنید و اجازه دهید خنک شود. سپس، تارت گلابی را برش بزنید و سرو کنید.

نکات طلایی در تهیه تارت گلابی

-تارت را زمانی از فر خارج کنید که اطراف خمیر طلایی شود. برای طلایی شدن بالای تارت می‌توانید قسمت بالایی فر را چند دقیقه روشن کنید.

سخن آخر

تارت گلابی، یکی از خوشمزه‌ترین و جذاب‌ترین انواع تارت میوه‌ای است. این تارت را می‌توانید براساس دستور ایران کوک به راحتی درست کنید و به همراه چای یا قهوه در مهمانی‌‌ها سرو کنید.

در اولین مرحله برای درست کردن تارت گلابی باید کره و 2 لیوان آرد را مخلوط کنید تا مثل خرده‌های نان شود. در ادامه تخم‌مرغ، ماست، 1/2 لیوان شکر، بکینگ پودر و وانیل را با مواد خوب مخلوط کنید و ورز دهید. سپس، خمیر را 15 دقیقه داخل فریزر بگذارید.

روی سطح کار آرد بپاشید، خمیر سردشده را پهن کنید و به اندازه قالب برش بزنید. خمیر را ته قالب چرب‌شده قرار دهید، گلابی‌ها را روی خمیر بریزید و روی آن‌ها شکر بپاشید. سپس، کره خردشده را روی گلابی‌ها بریزید و قالب را به مدت 20-30 دقیقه داخل فر گرم‌شده قرار دهید.

 

 می تونی نان تارت آماده رو از فروشگاه اینترنتی ایران کوک با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت بخری و در کمترین زمان تحویل بگیری:)

خرید نان تارت آماده