شکلات، یکی از خوشمزه‌ترین و هیجان‌انگیزترین خوراکی‌هاست که همه به آن علاقه دارند. حتما شما هم با من موافقید هر چیزی از کیک و شیرینی گرفته تا انواع دسر، در صورتی‌که با شکلات درست شود، حتما خوشمزه می‌شود. امروز قصد داریم طرز تهیه یک شیرینی فوق‌العاده به نام شیرینی چپسی شکلاتی را آموزش دهیم که برای درست کردنش از چیپس شکلاتی استفاده می‌شود. این شیرینی خوشمزه نوعی کوکی شبیه کوکی شکلاتی است، البته در این شیرینی شکلاتی از گردو استفاده می‌شود که بافتی تردتر به آن می‌دهد. درست کردن شیرینی چیپسی شکلاتی بسیار آسان است و مواد اولیه آن در بیشتر خانه‌ها پیدا می‌شود. در صورتی‌که در خانه‌تان چیپس شکلاتی نداشتید می‌توانید به جای آن از تکه‌های شکلات یخ‌زده استفاده کنید. همچنین این شیرینی‌های خوشمزه را  در ظرف مناسب می‌توانید حدود چند ماه در فریزر نگهداری کنید. این شیرینی‌های خوشمزه به دلیل داشتن چیپس شکلات، محبوب کودکان هستند، البته بزرگترها نیز به آن نه نمی‌گویند.  

طرز تهیه شیرینی چیپسی شکلاتی

مرحله اول فر را با درجه حرارت 180 درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود. کره، شکر سفید و شکر قهوه‌ای را داخل کاسه‌ای بریزید و بزنید تا یکدست شوند. سپس، تخم مرغ‌ها را به آن‌ها بیفزایید و مخلوطشان کنید.

شیرینی چیپسی شکلاتی

  مرحله دوم آرد را با نمک، جوش شیرین و بیکینگ پودر مخلوط کنید. سپس، مخلوط مواد خشک را به همراه گردوهای خردشده و شکلات‌های چیپسی به مایه شیرینی اضافه کنید و خوب هم بزنید تا خمیر سفتی به دست آید.

شیرینی چیپسی شکلاتی

مرحله سوم سینی فر را چرب کنید و کف آن کاغذ روغنی بیندازید. با قاشق به اندازه یک گردو از خمیر بردارید و به شکل دایره‌ای در سینی قرار دهید. تمام خمیرها را به این صورت و با فاصله مناسب در سینی بچینید.   مرحله چهارم سینی را به مدت 10 دقیقه درون فری که از قبل با درجه حرارت 180 درجه سانتی‌گراد روشن کرده‌اید، قرار دهید. پس از این‌که شیرینی‌ها کمی طلایی شد، قالب را از فر خارج کنید و بگذارید شیرینی‌ها سرد شوند سپس، سرو نمایید.

شیرینی چیپسی شکلاتی

نکات طلایی در تهیه شیرینی چیپسی شکلاتی

- اگر خمیرتان شل بود، 3 قاشق دیگر آرد به مواد اضافه کنید. - در صورتی که شکر قهوه‌ای نداشتید، به جای آن از شکر سفید استفاده کنید.   سخن آخر شیرینی چیپس شکلاتی، یک شیرینی خوشمزه و جذاب شبیه کوکی شکلاتی است. درست کردن این شیرینی شکلاتی بسیار آسان است و مواد اولیه آن در بیشتر خانه‌ها پیدا می‌شود. همچنین شیرینی چیپسی شکلاتی را می‌توانید چند ماه در فریزر نگهداری کنید. برای درست کردن این شیرینی ابتدا باید کره، شکر سفید و شکر قهوه‌ای را مخلوط کنید و بعد تخم‌مرغ‌ها را به آن‌ها بیفزایید. در ادامه مخلوط آرد، نمک، جوش شیرین و بیکینگ پودر را به همراه گردوهای خردشده و شکلات‌ها به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید تا خمیر سفتی به دست آید. سپس، مایه کوکی را با قاشق به شکل دایره‌های متوسط‌ در کف سینی چرب‌شده درآورید و قالب را به مدت 10 دقیقه در فر از قبل گرم‌شده با دمای 180 درجه سانتی‌گراد قرار دهید.