سس قارچ خامه ای سسی خوش طعم و چاشنی ای فوق العاده برای انواع غذاهای گوشتی و غیر گوشتی است. سس قارچ با خامه و یا شیر میتواند تهیه شود اما در حالت کلی سس قارچ راحت و آسان قابل تهیه کردن است و در آماده سازی مواد اولیه آن به مواد خاص و غیر قابل دسترسی نیاز نیست. این سس را میتوانید در منزل و تنها در چند دقیقه به راحتی آماده کنید. سس قارچ برای پاستا ، سیب زمینی سرخ کرده، همبرگر، مرغ، هات داگ و... استفاده میشود. اما طعم سس قارچ با خامه برای استیک بی نظیر است و پیشنهاد میکنیم آن را به هیچ عنوان از دست ندهید.

طرز تهیه سس قارچ خامه ای

مرحله اول:

پیاز ها را بشویید و به صورت نگینی خرد کنید. قارچ را در ظرف آب و نمک قرار دهید. پس از چند دقیقه قارچ ها را با دقت بشویید. سپس قارچ ها را برش های بزرگ و یا متوسط بزنید.

 خرد کردن مواد

مرحله دوم:

با کمی کره، نمک و فلفل؛ پیاز ها و قارچ ها را تفت دهید تا حدی که آبشان کشیده شود و کمی قهوه ای رنگ شوند. این کار باعث میشود طعم قارچ بیشتر شود.

 تفت دادن مواد

مرحله سوم:

خامه را کمی بهم بزنید تا بافت آن نرم و یک دست شود. سپس به ماهیتابه خامه را به آرامی و کم کم بیفزایید و صبر کنید تا به جوش بیاید. پس از به جوش آمدن سس را 5 دقیقه دیگر بهم بزنید تا مواد به خوبی طعم بگیرند.

 جوشیدن مواد

حالا سس شما آماده سرو با انواع غذاهای مورد علاقه تان است.

سس قارچ

نکات کلیدی تهیه سس قارچ خامه ای:

-در تهیه سس قارچ و خامه میتوانید از جعفری ساطوری شده به میزان 2 قاشق غذاخوری استفاده کنید. تنها کافیست در مرحله آخر جعفری خرد شده را در سس قارچ، داخل ماهیتابه روی حرارت بریزید و 5 دقیقه صبر کنید تا با هم به خوبی مخلوط شوند و سبزی ها نرم شوند.

-همچنین برای تهیه سس قارچ و پنیر میتوانید با اضافه کردن 2 قاشق غذاخوری پنیر پارمزان به این سس، بافت آن را یک دست و غلیظ تر کنید و طعم پنیری خوبی به سس بدهید.

-برای طعم دهی بیشتر به این سس میتوانید از سیر رنده شده و آویشن نیز استفاده کنید و در حین تفت دادن، آن ها را با قارچ مخلوط کنید.

-این سس را میتوان با خامه و یا شیر تهیه کرد. در صورت تهیه سس قارچ با شیر از آرد هم برای غلیظ شدن سس استفاده میشود. اما در روش دیگری این سس، با هر سه این مواد تهیه میشود. به این صورت که مقدار کمی شیر با مقدار کمی خامه در سس ریخته میشود. انتخاب روش تهیه سس قارچ خامه ای به خودتان بستگی دارد. اگر تمایل دارید سس قارچ رژیمی داشته باشید بهتر است از خامه کمتری در تهیه آن استفاده کنید.

-در صورت تمایل و برای طعم دادن بیشتر به سس قارچ خامه ای، میتوانید در 10 دقیقه آخر جوشیدن مواد سس، یک قاشق غذاخوری سرکه سیب در سس بریزید.

-قارچ ها میتواند به صورت ورقه ای و یا نگینی خرد شود. به هر شکلی که تمایل دارید میتوانید قارچ ها را خرد نمایید. حتی میتوانید قارچ های سرخ شده را با دو سوم خامه و نمک در مخلوط کن بریزید تا ریز و یک دست شوند.