اردور واژه‌ای فرانسوی به معنای امر فرعی است و به انواع پیش‌غذاها اطلاق می‌شود. اردورها، انواع خوراک‌هایی هستند که قبل از غذای اصلی برای برانگیختن اشتها سرو می‌شوند. اردورها معمولا بسیار ساده هستند و هر کس می‌تواند براساس ذائقه و سلیقه‌اش، انواع آن را درست کند. ما در اینجا قصد داریم طرز تهیه اردور گوجه تابستانی را آموزش دهیم که طرز تهیه آسانی دارد. این اردور خوشمزه را می‌توانید به عنوان پیش‌غذا در مهمانی‌ها و دورهمی‌های خود سرو کنید.

اردور گوجه تابستانی با گوجه‌فرنگی گیلاسی، پنیر موزارلا، روغن زیتون، برگ ریحان و سرکه بالزامیک درست می‌شود. استفاده از سرکه بالزامیک در این اردور به آن مزه‌ای تیز و دلچسب می‌دهد. همچنین مواد اولیه به کار رفته در اردور گوجه تابستانی، ترکیب رنگی زیبا و جذاب می‌سازد. ماده اولیه اصلی این اردور یعنی گوجه‌فرنگی سرشار از انواع ویتامین‌ها، املاح معدنی و آنتی‌اکسیدان‌هاست که همگی برای بدن مفید هستند. اگر از علاقمندان سالاد و سبزیجات هستید حتما از خوردن این اردور خوشمزه لذت خواهید برد.

طرز تهیه اردور گوجه تابستانی

مرحله اول

گوجه‌های گیلاسی را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید. سپس، پنیر موزارلا را به مکعب‌های کوچک و یک‌اندازه تقسیم کنید.

اردور

  مرحله دوم هر مکعب پنیر را میان دو برش گوجه قرار دهید و با خلال دندان، آن‌ها را به هم متصل کنید و روی آن‌ها را نیز با یک برگ ریحان تزیین کنید.  

 مرحله سوم

داخل یک کاسه روغن زیتون، سرکه بالزامیک، نمک و فلفل را مخلوط کنید. سپس، این مخلوط را با قاشق روی گوجه‌های پنیری که آماده کرده‌اید، بریزید.

 نکات طلایی در تهیه اردور گوجه تابستانی

-به جای سرکه بالزامیک می‌توانید از سرکه‌های دیگر در تهیه این اردور استفاده کنید. البته قطعا طعم این سرکه متفاوت و خاص است.

-به جای گوجه‌های گیلاسی می‌توانید از گوجه‌های دیگر استفاده کنید.

سخن آخر

اردور گوجه تابستانی، پیش‌غذایی خوشمزه و مجلسی است و آن را می‌توانید به عنوان پیش‌غذا در مهمانی‌های خود سرو کنید. طرز تهیه این اردور بسیار ساده و راحت است و برای درست کردنش به مواد اولیه اندکی نیاز دارید.

برای درست کردن اردور گوجه تابستانی برش‌های گوجه گیلاسی و پنیر موزارلا را با خلال دندان به یکدیگر متصل می‌کنند و از برگ ریحان برای تزیین‌شان استفاده می‌کنند. سپس سرکه بالزامیک، روغن زیتون، نمک و فلفل را مخلوط می‌کنند و روی گوجه‌های پنیری می‌ریزند. به همین راحتی اردور خوشمزه و مجلسی‌تان آماده می‌شود.