در اینجا میخواهیم در مورد طرز تهیه پیتزا لقمه ای صحبت کنیم که مواد آن بسیار شبیه به پیده یا پیتزا ترکی است. اما این بار برای تهیه پیتزا نیازی به فر ندارید. برای تهیه پیتزا لقمه ای کافی است مواد را روی بخشی از خمیر پیتزا بریزید و سپس طرف دیگر خمیر را روی آن تا کنید و بعد آن را در ماهیتابه با کمی روغن سرخ کنید. پیتزا لقمه ای خوشمزه شما خیلی زود آماده سرو است. امیدواریم از آن لذت ببرید.

طرز تهیه پیتزا لقمه ای

مرحله اول:

برای تهیه خمیر پیتزا ابتدا شیر ولرم را با مخمر فوری مخلوط کنید سپس عسل ، آرد و 1/2 قاشق چایخوری نمک را اضافه و مخلوط کنید تا خمیر نرمی بدست بیاید ، حدود 5 دقیقه خمیر را با دست ورز دهید سپس داخل کاسه ای که چرب کرده اید قرار دهید و روی آن را با نایلون فریزر بپوشانید و به مدت 2 ساعت در جای گرمی قرار دهید تا حجم خمیر دو برابر شود.

پیتزا ترکی

مرحله دوم:

پیاز را خرد کنید و در روغن تفت دهید تا نرم شود سپس گوشت را اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند ؛ پس از تغییر رنگ گوشت رب گوجه فرنگی را اضافه کنید و مخلوط کنید سپس فلفل دلمه ای خرد شده ، پودر آویشن ، نمک و فلفل بزنید و کمی مخلوط کنید سپس مایه پیتزا را از روی حرارت بردارید.

پیتزا ترکی

مرحله سوم:

پس از حجیم شدن خمیر تکه ای از خمیر بگیرید و با کمک وردنه خوب پهن و نازک کنید ، تا نیمه خمیر را از مایه پیتزا پر کنید و مقداری پنیر پیتزا روی مواد بپاشید سپس نیمه دیگر خمیر را روی مواد برگردانید و لبه های خمیر را با دست به هم بچسبانید.

پیتزا ترکی

مرحله چهارم:

سطح ماهیتابه را چرب کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا داغ شود ، پیتزاهای لقمه ای را داخل ماهیتابه داغ بگذارید و با حرارت ملایم اجازه دهید یک طرف پیتزا طلایی شود سپس برگردانید تا طرف دیگر آن نیز طلایی شود سپس به همراه سس دلخواه سرو کنید.

پیتزا ترکی