پای گیلاس و پنیر

پای گیلاس

طرز تهیه : ابتدا خمیر پای را طبق دستور آماده کنید. داخل قالب یا کاسه پیرکس را چرب کنید و خمیر پای را با وردنه خوب پهن کنید سپس نصف خمیر را ته قالب پهن کنید و لبه های خمیر را کمی به طرف بالا بکشید.

پنیر خامه ای ، شکر ، وانیل ، 1 تخم مرغ کامل و 1 سفیده تخم مرغ را داخل کاسه ای بریزید ( 1 زرده را برای رومال خمیر کنار بگذارید ) ، مواد را با همزن بزنید تا یکدست شود و حالت خامه ای و نرم پیدا کند سپس ان را روی سطح خمیر بریزید و خوب پخش کنید.

پای گیلاس

مقدار لازم مربای گیلاس را روی سطح خمیر پخش کنید تا روی پنیر را کامل پوشش دهد ؛ نصف باقی مانده خمیر را با وردنه پهن کنید و برای تزیین روی پای نوارهایی یک اندازه از خمیر برش بزنید.

پای گیلاس

نوارهای خمیری را همانند شکل روی گیلاس ها قرار دهید و از اطراف لبه های نوارها را به لبه های خمیر پایینی بچسبانید ، روی نوارها را به زرده تخم مرغی که کنار گذاشته بودید آغشته کنید سپس قالب پای را داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 30 - 40 دقیقه قرار دهید تا خمیر پایینی و بالایی طلایی شوند ؛ پس از پخت صبر کنید تا پای خنک شود سپس برش بزنید و سرو کنید.