شاید نان شیر ژاپنی از نان های معروف کشور ژاپن باشه اما مطمئن باشید شما هم می تونید به راحتی اون رو توی خونه درست کنید. وقتی شما این نان رو تهیه کنید، هر کی از اون میل کنه قطعا طرفدار پر و پا قرصش میشه. هنگام پخت این نان بوی بسیار مطبوعی در آشپزخانه پخش میشه و حس خوبی فضای خونه رو پر می کنه . بافت این نان فوق العاده لطیف و سبکه و ظاهر بی نظیری هم داره. نان شیر ژاپنی را می توانید در همه وعده ها، مخصوصا در وعده های افطار و سحر ماه مبارک رمضان استفاده کنید. البته فراموش نکنید برای صبحانه هم فوق العاده است.

همچنین مصرف این نان برای استفاده روزمره نیز مناسب است. یکی از مواردی که این نان را بسیار نرم می کند استفاده از استارتری است که با تکنیک ژاپنی تنگ ژانگ تهیه میشه. وجود این خمیر ترش طبیعی گلوتن موجود در آرد را بیشتر آزاد می کند. به نظر من حتما این نان را امتحان و طرز تهیه آن را با ایران کوک دنبال کنید.

 

طرز تهیه نان شیر ژاپنی

 

مرحله اول: تهیه استارتر نان

برای درست کردن نان شیر ژاپنی، ابتدا باید استارتر آن را آماده کنید. برای این کار 25 گرم آرد را با 6 قاشق غذاخوری آب داخل یک تابه کوچک مخلوط کرده و هم بزنید تا یکدست شود. سپس آن را روی حرارت قرار دهید و مرتب هم بزنید تا غلیظ شود. وقتی غلظت آن به حدی رسید که رد قاشق روی آن باقی بماند، حرارت را خاموش کنید.

  استارتر نان ژاپنی  

مرحله دوم: تهیه کردن خمیر نان شیر ژاپنی

داخل یک کاسه بزرگ آرد، مخمر، شیر، کره ذوب شده (داغ نباشد)، شکر، نمک و تخم مرغ را بریزید و با هم مخلوط کنید. سپس استارتر را به آن اضافه کنید و کاملا هم بزنید تا مواد مخلوط شوند. این کار را می توانید یا با هم زن و یا با دست انجام دهید. خمیر را به آرامی به یک سطح منتقل کنید و خوب ورز دهید اگر لازم بود کمی آرد اضافه کنید. سپس خمیر را به یک ظرف که کاملا چرب شده است منتقل کنید. روی آن را بپوشانید و در یک جای گرم، 1 ساعت زمان دهید تا حجم آن دو برابر شود.

 

مرحله سوم: قرار دادن خمیر نان ژاپنی داخل قالب و پخت آن

پس از اینکه حجم خمیر دو برابر شد هوای خمیر را گرفته و به سه قسمت تقسیم کنید. هر قسمت خمیر را به شکل بیضی پهن کنید و از دو طرف خمیر را تا وسط تا کرده و به هم بچسبانید. یعنی شما باید سه لایه خمیر روی هم داشته باشید. سپس در صورت نیاز خمیر را به آرامی رول کنید. با هر سه قسمت خمیر همین کار را انجام دهید و هر سه رول خمیر را در یک قالب مستطیلی 22 در 12 سانتی که با روغن چرب کرده اید در کنار هم قرار دهید. مجدد 40 دقیقه روی آن را بپوشانید تا زمانی که خمیر پف کرده و به لبه قالب برسد.

 

مراحل آماده سازی نان شیر ژاپنی

 

فر را از قبل روی درجه 350 درجه فارنهایت و یا 175 درجه سانتی گراد گرم کنید. زرده تخم مرغ را به آرامی هم زده و با یک فرچه روی خمیر بمالید. قالب را داخل فر بگذارید و 30 دقیقه زمان دهید که نان ها پخته و قهوه ای طلایی شوند. پس از پخت نان ژاپنی را از قالب خارج کرده و روی یک توری خنک کننده بگذارید تا خنک شود. نان شما آماده است و می توانید آن را میل کنید.

  برش نان پفکی ژاپنی  

نکات کلیدی طرز تهیه نان شیر ژاپنی

- در این دستور از مخمر فوری استفاده شده است. در صورتی که از مخمر معمولی استفاده میکنید، لازم است ابتدا شیر را ۱۵ ثانیه در مایکروفر گرم کنید. سپس یک قاشق از شکر را به همراه خمیر مایه به شیر اضافه کنید و هم بزنید. بگذارید این مخلوط ۱۰ دقیقه در دمای اتاق بماند تا مخمر فعال شود و شیر کف کند. سپس آن را مطابق دستور به آرد و سایر مواد اضافه کنید.

- کره آب شده موقع اضافه شدن به سایر مواد نباید داغ باشد.

- برای تهیه نان ژاپنی بهتر است اندازه ها را با ترازو و برحسب گرم اندازه بگیرید تا دقیق باشند.

- داخل خمیر نان می توانید از کشمش نیز استفاده کنید.

- اگر نان پخته شده را در همان روز پخت مصرف کنید خیلی بهتر است. اما اگر از آن چیزی باقی ماند می توانید نان شیر ژاپنی را برش زده و به عنوان نان صبحانه استفاده کنید.

منبع: www.carolinescooking.com