اگر به دنبال صبحانه و میان‌وعده‌ای سالم و مقوی برای کودکان خود هستید، حتما باید لقمه موز و بادام زمینی را امتحان کنید. با ترکیب موز و کره بادام‌زمینی می‌توان خوشمزه‌ترین اسنک‌ها و لقمه‌ها را درست کرد که معمولا کودکان عاشق طعم آن‌ها هستند. کربوهیدرات موجود در لقمه موز و بادام زمینی، انرژی لازم برای فعالیت و جست‌وخیز کودکان را فراهم می‌کند و پروتئین موجود در آن منجر به حفظ این انرژی برای چند ساعت می‌شود. برای درست کردن این لقمه‌های خوشمزه فقط به چند ماده اولیه نیاز دارید و آماده کردن آن‌ها نیز چند دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد. از طرف دیگر لقمه موز و بادام‌زمینی، صبحانه‌ و میان‌وعده‌ای مناسب برای افرادی است که قصد کاهش وزن دارند. خوردن موز و کره بادام‌زمینی نه تنها مواد مغذی مورد نیاز روزانه بدن را تامین می‌کند، بلکه با ایجاد سیری طولانی‌مدت از پرخوری جلوگیری می‌کند. حتی نتایج یک تحقیق در سال 2013 ثابت کرده است که خوردن کره بادام زمینی در وعده صبحانه موجب کاهش اشتهای شما در طول روز می‌شود. خب برویم سراغ طرز تهیه لقمه خوشمزه موز و بادام‌زمینی.

طرز تهیه لقمه موز و کره بادام‌زمینی

مرحله اول کره بادام‌زمینی را روی نان ترتیلا یا پیتا پخش کنید. سپس، یک لایه نازک از عسل را روی بادام‌زمینی بزنید.   مرحله دوم پوست موز را جدا کنید و آن را وسط نان ترتیلا یا پیتا قرار دهید و نان را دور موز رول کنید. به همین راحتی لقمه موز و کره بادام‌زمینی خوشمزه‌تان آماده است. طرز تهیه لقمه موز و کره بادام‌زمینی

نکات طلایی در تهیه لقمه موز و سیب‌زمینی

- برای تهیه لقمه‌ موز و کره بادام‌زمینی می‌توانید به جای نان ترتیلا یا پیتا از نان لواش استفاده کنید. - بعد از درست کردن لقمه موز و سیب‌زمینی می‌توانید آن را برش‌های افقی بزنید و به شکل رولت دربیاورید. - می‌توانید هنگام درست کردن این لقمه‌ها می‌توانید روی کره بادام‌زمینی و عسل مقداری شکلات چیپسی بپاشید تا برای کودکان جذاب‌تر شوند. - به جای عسل در این لقمه می‌توانید از انواع مرباهای مورد علاقه‌تان استفاده کنید.   سخن آخر لقمه موز و بادام زمینی، صبحانه و میاون‌وعده‌ای سالم و مقوی برای کودکان است. این لقمه دارای مقدار زیادی کربوهیدرات و پروتئین است که انرژی لازم برای فعالیت و جست‌وخیز کودکان را برای چند ساعت فراهم می‌کند. همچنین این لقمه‌های خوشمزه صبحانه و میان‌وعده‌ای مناسب برای افرادی هستند که کاهش وزن دارند. لقمه موز و بادام‌زمینی علاوه بر تامین مواد مغذی مورد نیاز روزانه بدن موجب ایجاد احساس سیری طولانی‌مدت می‌شود. برای درست کردن این لقمه ابتدا باید کره بادام زمینی را روی سطح نان ترتیلا یا پیتا پخش کنید. سپس، لایه نازکی از عسل را روی کره بادام زمینی بزنید. در ادامه پوست موز را جدا کنید، آن را وسط نان قرار دهید و نان را دور موز رول کنید. در صورت تمایل می‌توانید مقداری شکلات چیپسی روی کره بادام زمینی و عسل بپاشید تا لقمه‌ها برای کودکان جذاب‌تر شود. همچنین می‌توانید این لقمه را برش‌های افقی بزنید و به شکل رولت دربیاورید.