سس لازانیا که به آن بشامل هم گفته میشود نوعی سس فرانسوی سفید رنگ است که از آرد، کره و شیر تهیه میشود. تهیه این سس بسیار راحت است در حدود 10 دقیقه آماده میشود

نکته مهم در تهیه سس بشامل این است که آن را خوب هم بزنید تا گلوله های آرد در سس حل شوند. البته اگر موفق نشدید و گلوله های زیادی در سس باقی ماندند میتوانید آن را از صافی رد کنید. از سس لازانیا برای تهیه غذاهای دیگر هم استفاده میشود. مثلا میتوان آن را با قارچ مخلوط کرد و در کنار مرغ گریل استفاده کرد.

به طور مثال می توان در غذاهایی همچون موساکا، ماکارونی، لازانیا و انواع استیک ها از این سالاد استفاده نمود. همچنین می توانید سس بشامل را با قارچ مخلوط نمایید و در کنار مرغ گریل میل نمایید. برای آموزش کامل و مرحله به مرحله تهیه ی سس بشامل در ادامه ی سایت ایران کوک همراه ما باشید. 

 طرز تهیه سس بشامل لازانیا

مرحله اول : تفت دادن آرد

آرد را با حرارت ملایم تفت دهید تا بوی خامی آن گرفته شود ، در قابلمه ای دیگر کره را آب کنید سپس آرد و نمک را اضافه کنید و مدام هم بزنید.

طرز تهیه سس بشامل

مرحله دوم: اضافه کردن شیر

پس از مخلوط شدن آرد و کره و تغییر رنگ آرد باید کم کم شیر را اضافه کنید، سریع و یکنواخت مخلوط کنید تا سس غلیظ شود سپس از روی حرارت بردارید و اجازه دهید سس خنک شود.

سس سفید مخصوص لازانیا

رسپی های مرتبط طرز تهیه ی سس بشامل

طرز تهیه سس بشامل بدون خامه 

برای طرز تهیه ی سس بشامل بدون خامه ابتدا یک تابه را بر روی حرارت گاز قرار داده و کره را با آرد ترکیب نمایید. این کار را تا جایی ادامه دهید تا به غلظت برسد. سپس حرارت گاز را خاموش نموده و ادویه ها را به آن اضافه کنید. در آخر نیاز است که شما خامه را از درون یخچال خارج کرده و به سس اضافه نمایید.

طرز تهیه سس بشامل با آب 

برای طرز تهیه سس بشامل با آب نیاز است که شما کره را داخل آب بریزید و اجازه دهید که کره آب شود. سپس شما می توانید آرد را اضافه کنید و تا جایی که بوی خامی آرد گرفته شود آن را تفت دهید. حالا آب را کم کم اضافه نموده و خوب هم بزنید. در اخر ادویه ها را اضافه کرده و غلظت سس را با آرد تنظیم کنید.

طرز تهیه سس بشامل با شیر 

برای طرز تهیه ی سس بشامل با شیر تمام مراحل بالا را مطابق دستور طی می کنید با این تفاوت که به جای آب می توانید از شیر استفاده کنید. در نتیجه سس شما آماده است و می توانید نوش جان کنید. 

طرز تهیه سس بشامل با مایونز

برای طرز تهیه ی سس بشامل با سس مایونز می توانید از  قارچ ، گوشت چرخ کرده ، فلفل دلمه ای ، پیاز و رب گوجه فرنگی و ادویه ها نیز استفاده نمایید. حالا یک پیمانه سس سفید را به همراه دو لیوان شیر و دو قاشق غذاخوری آرد سفید ترکیب نمایید. تنها نکته ای که برای تهیه ی سس سفید با مایونز وجود دارد این است که از اندازه ی مناسبی از سس سفید را استفاده نمایید و در آخر مواد دلخواهی که گفتیم را می توانید به این ترکیب اضافی کنید.

نکات طرز تهیه سس بشامل مخصوص لازانیا:

-این سس مخصوص استفاده در داخل لازانیا میباشد ، وجود این سس داخل لازانیا از خشک شدن مواد جلوگیری میکند و به دلیل وجود شیر مانع از پاشیده شدن لازانیا پس از پخت میشود.

-از دیگر نکات مهمی که در رابطه با این سس بهتر است بدانید این است که نمی توانید به مدت طولانی آن را در یخچال نگهداری کنید. تنها می توانید به مدت یک هفته در ظرف درب دار در یخچال نگهداری  نمایید.