دنبال غذا با سبزیجات میگردین؟ نظرتون در مورد سبزیجات کباب شده چیه؟ اگه فکر میکنید بدون گوشت نمیشه کباب درست کرد، کباب سبزیجات رو امتحان کنید. شاید نظرتون عوض بشه.  

طرز تهیه کباب سبزیجات مخصوص

 

1- برای تهیه سس مخصوص کباب ابتدا روغن زیتون ، پودر زیره ، پودر گشنیز ، آبلیمو ، سیر و پودر فلفل قرمز را داخل میکسر بریزید ، نمک و چند قاشق سرکه اضافه کنید و بزنید تا سس یکدست شود.

  کباب سبزیجات  

2- در انتها جعفری و گشنیز خرد شده را به سس اضافه کنید و کمی بزنید (نیازی به میکس کردن کامل جعفری و گشنیز نیست. بهتر است خرده های جعفری و گشنیز داخل سس مشخص باشد).

کباب سبزیجات

3- کدو سبز را حلقه ای خرد کنید ، فلفل دلمه ای و پیاز را نیز درشت خرد کنید ؛ سبزیجات خرد شده را به همراه قارچ داخل کیسه فریزر بریزید و سس را اضافه کنید ، با تکان دادن سبزیجات را به سس اغشته کنید ، در کیسه را ببندید و حداقل به مدت 4 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا سبزیجات مزه دار شوند.

4- سیخ های چوبی را 30 دقیقه در اب خیس دهید ، سبزیجات را به سیخ های چوبی بکشید سپس داخل سینی فر که چرب کرده اید قرار دهید ، گریل بالا را روشن کنید و هر چند دقیقه بچرخانید تا سبزیجات کبابی و نرم شوند سپس سرو کنید.

کباب سبزیجات

نکته ها : کباب سبزیجات را به تنهایی یا همراه با انواع کباب ها و غذاهای گوشتی میتوانید سرو کنید. در صورت لزوم بر روی آتش ذغال یا گاز هم میتوانید کباب را آماده کنید.