جوجه چینی، نوعی مرغ سوخاری ترد و خوشمزه است که در دسته غذاهای فست فودی قرار می‌گیرد. برای درست کردن جوجه چینی، برش‌های باریک و بلند گوشت سینه مرغ را در خمیری شل و آبکی به نام خمیر بنیه می‌غلتانند و در روغن سرخ می‌کنند. در تهیه دلیل جوجه چینی برعکس بسیاری از غذاهای فست فودی از مواد اولیه مضر مانند کالباس و سوسیس استفاده نمی‌شود، بنابراین غذای نسبتا سالمی است.

جوجه چینی طرز تهیه آسانی دارد و در زمانی کوتاه می‌شود درستش کرد. همچنین این غذای خوشمزه را می‌توانید در مهمانی‌های خود به عنوان فینگرفودی جذاب و خوشمزه سرو کنید. پیشنهاد می‌کنیم جوجه چینی را حتما در کنار سس تارتار سرو کنید که قبلا طرز تهیه‌اش را در ایران کوک آموزش داده‌ایم. در کنار جوجه چینی نیز می‌توانید از دورچین‌های مختلف مانند سیب‌زمینی سرخ‌کرده، پیاز سوخاری و قارچ سوخاری استفاده کنید.

 

طرز تهیه جوجه چینی

مرحله اول

ابتدا برای درست کردن سس مخصوص، خمیر مایه فوری و بیکینگ پودر را با شیر ولرم(داغ نباشد) مخلوط کنید. زرده‌ها و سفیده‌های تخم مرغ را جدا کنید و سفیده‌ها را با همزن برقی بزنید تا کف کند(وقتی کاسه را برمی‌گردانید سفیده‌ها نباید نریزد).

 

مرحله دوم

در ادامه زرده و ماءالشعیر را به سفیده اضافه کنید و بزنید تا یکدست شود. پس از یکدست شدن مواد باید شیر مخلوط با خمیر مایه و بکینگ پودر را اضافه کنید.

جوجه

پس از مخلوط شدن مواد باید شروع به ریختن آرد کنید. آرد را قاشق قاشق اضافه کنید تا سس به غلظتی مانند ماست برسد. سپس، مقداری نمک به سس اضافه کنید و آن را به مدت 1 ساعت داخل یخچال قرار دهید.

 

مرحله سوم

در مدتی که سس استراحت می‌کند، مواد جوجه چینی را آماده کنید. ابتدا سینه‌های مرغ را نازک برش دهید (سعی کنید تمام تکه‌ها یک اندازه باشند).

درون کاسه‌ای پیاز رنده‌شده، نمک، فلفل، آبلیمو، سیر له‌شده و مقداری روغن را مخلوط کنید. سپس، تکه‌های مرغ را اضافه کنید تا مرغ‌ها مزه دار شوند.

جوجه

 

مرحله چهارم

سس مخصوص را پس از استراحت از یخچال خارج کنید و روغن را داخل ماهیتابه بریزید تا داغ شود. سپس، تکه‌های مرغ را درون سس بزنید و داخل روغن داغ بیندازید تا سرخ و برشته شوند(حرارت باید ملایم باشد تا مرغ مغز پخت شود).

مرغ‌های آماده را روی توری یا دستمال کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی‌اش برود. سپس، آن را به همراه دورچین مناسب و سس تارتار سرو کنید.

جوجه

 نکات طلایی در تهیه جوجه چینی

- در صورت تمایل میتوانید از گوشت جوجه، بلدرچین و میگو نیز به جای مرغ استفاده کنید.

- مرغ‌ها تنها باید 15 دقیقه مزه‌دار شوند و بعد از غلتانده شدن در سس نیز سرخ شوند (ماندن بیش از اندازه موجب سفت شدن مرغ می‌شود).

 

سخن آخر

جوجه چینی، نوعی مرغ سوخاری فست فودی است که محبوبیت زیادی دارد. جوجه چینی، طرز تهیه آسانی دارد و در زمان کوتاهی آماده می‌شود. جوجه چینی را می‌توانید به عنوان فینگرفودی جذاب همراه با دورچین‌هایی مانند پیاز سوخاری، سیب‌زمینی سرخ‌کرده و قارچ سوخاری سرو کنید.

برای تهیه جوجه چینی ابتدا باید سس مخصوص را آماده کنید که مخلوطی از خمیرمایه، بیکینگ پودر، تخم‌مرغ، ماءالعشیر، آرد و نمک است. سپس، سس را در یخچال استراحت دهید و مرغ خردشده را حدود 15 دقیقه در مخلوطی از سیر له‌شده، پیاز رنده‌شده، آبلیمو، نمک و فلفل مزه‌دار کنید. در ادامه تکه‌های مرغ مزه‌دار شده را در سس بغلتانید و در روغن داغ سرخ کنید. در آخر جوجه چینی را با دور چین مناسب و سس تارتار سرو کنید.