کمتر کسی تصور می‌کند فقط با ترکیب تخم‌مرغ و گوجه‌فرنگی بشود پیش‌غذای جذابی مثل املت گوجه‎‌فرنگی کبابی درست کرد. این املت خوشمزه با چند ماده اولیه درست می‌شود که در همه خانه‌ها پیدا می‌شود و طرز تهیه آسان و راحتی دارد. این املت دلچسب و مقوی را می‌توانید به عنوان صبحانه یا پیش‌غذا سرو کنید.

امروز قصد داریم طرز تهیه املت گوجه کبابی به دو روش مختلف را آموزش دهیم. برای درست کردن املت گوجه کبابی در روش اول به فر نیاز دارید، اما املت گوجه کبابی در روش دوم را می‌توانید با کباب‌پز و اجاق گاز درست کنید. این املت خوشمزه، یک غذای کامل و مقوی است و مقدار زیادی پروتئین، ویتامین، املاح معدنی و فیبر دارد. املت گوجه کبابی را درست کنید تا هم از مزه معرکه‌اش لذت ببرید هم از مواد مغذی‌اش بهره‌مند شوید.

 

روش اول: طرز تهیه املت گوجه کبابی

مرحله اول

سر گوجه‌فرنگی‌ها را جدا کنید و داخل گوجه‌ها را خالی کنید؛ داخل گوجه‌فرنگی‌ها را باید به صورتی خالی کنید که تخم‌های گوجه‌فرنگی خارج شود و گوشت آن باقی بماند.

 

مرحله دوم

داخل گوجه‌فرنگی‌ها نمک و فلفل بپاشید. کف سینی فر را چرب کنید و گوجه‌فرنگی‌ها را کف آن بچینید و درون هر گوجه‌فرنگی 1 عدد تخم‌مرغ بشکنید.

 

مرحله سوم

سینی را داخل فر قرار دهید و اجازه دهید گوجه‌فرنگی‌ها با حرارت فر، کبابی و نرم شوند و تخم مرغ‌ها بپزند. پس از آماده شدن املت، سینی را از فر خارج کنید و مقداری روغن زیتون یا کره روی تخم‌مرغ‌ها بریزید و به همراه نان سرو کنید.

 

روش دوم

مواد لازم برای تهیه املت گوجه کبابی

گوجه‌فرنگی 4 عدد

تخم‌مرغ 2 عدد

رب گوجه‌فرنگی 1 قاشق غذاخوری

کره 30 گرم

روغن، نمک و فلفل به مقدار لازم

 

طرز تهیه املت گوجه کبابی

مرحله اول

برای تهیه این املت ابتدا گوجه‌فرنگی‌ها را بشویید و به سیخ بکشید. سپس سیخ گوجه‌ها را روی کباب‌پز کباب کنید. البته می‌توانید گوجه‌ها را با استفاده از شعله پخش‌کن روی اجاق گاز نیز کباب کنید.

پوست گوجه‌فرنگی‌های کباب شده را بگیرید و آن‌ها را با یک چاقو ساطوری کنید.

 

مرحله دوم

مقداری روغن داخل ماهی‌تابه بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. گوجه‌های ساطوری را داخل ماهی‌تابه بریزید تا آب اضافی آن‌ها تبخیر شود. سپس، رب گوجه‌فرنگی را به گوجه‌های داخل ماهی‌تابه بیفزایید و کمی تفت دهید تا بوی خامی آن گرفته شود.

 

مرحله سوم

کره را به چند تکه تقسیم کنید و روی مواد داخل ماهی‌تابه قرار دهید تا آب شوند. تخم‌مرغ‌ها را نیز روی مواد بشکنید و اجازه دهید، بپزند. در آخر نمک و فلفل را روی املت خوشمزه‌تان بپاشید و میل کنید.

 

سخن آخر

املت گوجه کبابی، املت جذابی است که از ترکیب تخم‌مرغ و گوجه‌فرنگی درست می‌شود. این املت خوشمزه فقط با چند ماده اولیه درست می‌شود که در هر خانه‌ای پیدا می‌شود و طرز تهیه ساده‌ای دارد.

در این مطلب با طرز تهیه املت گوجه کبابی به دو روش متفاوت آشنا شدید. در روش اول تهیه املت گوجه کبابی، داخل گوجه‌فرنگی‌ها را خالی می‌کنند و تخم‌مرغ‌ها را داخل آن‌ها می‌شکنند. سپس گوجه‌فرنگی‌های پر شده با تخم‌مرغ را روی سینی می‌چینند و داخل فر قرار می‌دهند تا بپزند.

در روش دوم تهیه املت گوجه‌فرنگی کبابی ابتدا گوجه‌فرنگی‌ها را روی کباب‌پز کباب می‌کنند. سپس پوست گوجه‌فرنگی‌ها را می‌گیرند و آن‌ها را ساطوری می‌کنند. گوجه‌فرنگی‌های ساطوری را در ماهی‌تابه و روی حرارت قرار می‌دهند تا آبشان کشیده شود. سپس رب گوجه‌فرنگی را به مواد اضافه می‌کنند و کره را روی آن‌ها می‌ریزند. در آخر نیز تخم‌مرغ‌ها را روی مواد می‌شکنند.