غذاهای جنوبی، از جمله غذاهای محلی پرطرفدار در سراسر کشورمان هستند که تقریبا همه عاشق عطر و طعم‌شان هستند. دمی لخلاخ، هواری و فلافل از جمله محبوب‌ترین غذاهای محلی جنوب هستند که ما قبلا طرز تهیه آن‌ها را در ایران کوک آموزش داده‌ایم.

اینجا قصد داریم طرز تهیه قلیه ماهی را یاد بدهیم که گل سرسبد غذاهای جنوبی است. این غذای لذیذ با ماهی، سبزیجات معطر، تمبرهندی، پیاز و سیر درست می‌شود و می‌توانید آن را براساس دستور زیر به راحتی درست کنید.

برای پخت قلیه ماهی می‌توانید از انواع ماهی‌ها استفاده کنید، اما بهتر است از ماهی‌های جنوبی استفاده کنید؛ ماهی‌های جنوبی بافت منسجم و یکدستی دارند و داخل خورشت له نمی‌شوند.

استفاده از ماهی در این غذا، آن را به منبعی سرشار از پروتئین، مواد معدنی و اسیدهای چرب مفید تبدیل می‌کند. همچنین خوردن ماهی به سلامت مغز، تقویت استخوان‌ها، کاهش فشار خون و پیشگیری از حمله قلبی کمک می‌کند.

 

طرز تهیه قلیه ماهی

مرحله اول

سبزی‌ها را تمیز کنید و بشویید. پس از اینکه آب سبزی‌ها خشک شد، آن‌ها را داخل خردکن بریزید یا با چاقو ساطوری کنید تا خوب خرد و ریز شوند.

ماهی را به تکه‌هایی یک اندازه برش بزنید، کمی نمک و فلفل روی تکه‌های ماهی بپاشید و کناری قرار دهید.

غذای جنوبی

مرحله دوم

پیازها را خرد کنید. داخل ماهی‌تابه مقداری روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا داغ شود. پیاز خردشده را داخل روغن بریزید، نمک و فلفل و زردچوبه را اضافه کنید و پیاز را تفت دهید تا نرم شود.

 

مرحله سوم

در ادامه سیرهای رنده‌شده و سبزی خردشده را به پیاز سرخ‌شده اضافه کنید. مواد را تفت دهید تا رنگ سبزی‌ها کمی تغییر کند و آب آن کشیده شود. سپس، نصف لیوان آب به مواد اضافه کنید و با حرارت ملایم بگذارید سبزی‌ها بپزند.

غذای جنوبی

مرحله چهارم

شیره تمرهندی را به سبزی اضافه کنید و مخلوط نمایید. سپس، 3 لیوان آب به غذا اضافه کنید، در ظرف را نیمه باز بگذارید و با حرارت متوسط اجازه دهید خورش بجوشد و تغییر رنگ دهد.

در آخر تکه‌های ماهی را داخل خورش قرار دهید و 30 دقیقه اجازه دهید تا ماهی‌ها بپزند. پس از اینکه قلیه ماهی پخت و جاافتاد، آن را در ظرف بکشید و به همراه برنج سرو کنید.

غذای جنوبی

نکات طلایی در تهیه قلیه ماهی

- می‌توانید ماهی‌ها را سرخ کنید و بعد به خورشت اضافه نمایید.

- تمرهندی نمک زیادی دارد، بنابراین بهتر است در مصرف نمک احتیاط کنید.

- شنبلیله زیاد موجب تلخی خورشت‌تان می‌شود، بنابراین نسبت گفته‌شده برای سبزی‌ها را رعایت کنید.

غذای جنوبی

 

قلیه ماهی، یکی از غذاهای محلی محبوب جنوب کشورمان است که با ماهی، سبزیجات، تمبرهندی، پیاز و سیر درست می‌شود. این غذا را با انواع ماهی می‌توانید درست کنید ولی بهتر است از ماهی‌های جنوبی استفاده نمایید. ماهی‌های جنوبی بافت منسجم و یکدستی دارند و در خورشت له نمی‌شوند.

در اولین مرحله برای درست کردن قلیه ماهی باید سبزی را بشویید و خرد کنید. ماهی‌ها را نیز به تکه‌های یک اندازه تقسیم کنید و نمک و فلفل روی‌شان بپاشید. پیاز خردشده را با مقداری نمک، فلفل و زردچوبه در روغن تفت دهید و بعد سیرهای رنده‌شده و سبزی را به آن بیفزایید و کمی تفت دهید.

در ادامه نصف لیوان آب به مواد اضافه کنید و اجازه دهید با حرارت ملایم بپزند.

سپس، شیره تمرهندی را به غذا بیفزایید و 3 لیوان آب نیز روی مواد بریزید تا خورشت بجوشد و تغییر رنگ دهد. پس از تغییر رنگ خورشت نیز ماهی‌ها را داخل آن بریزید و 30 دقیقه اجازه دهید تا ماهی‌ها بپزند.