کیک، یکی از تنقلات لذیذ و محبوب است که وجود آن در میز پذیرایی همه مهمانی‌ها ضروری است. یکی از خوشمزه‌ترین کیک‌های خانگی که می‌توانید برای پذیرایی از مهمانان خود درست کنید، کیک هویج است. ما قبلا طرز تهیه کیک هویج را در ایران کوک آموزش داده‌ایم. اینجا قصد داریم طرز تهیه کاپ هویج را یاد بدهیم که برای پذیرایی از مهمانان در مراسم‌ها و مهمانی‌های بزرگ مناسب‌تر است. همچنین تزیین این کاپ‌کیک‌ها با خامه، ظاهر جذاب و مجلسی به آن‌ها می‌دهد. برای اینکه کاپ‌کیک‌های هویج‌ شما خوب از آب دربیایند، حتما طبق دستور پیش بروید و مواد را نیز کم و زیاد نکنید.

کیک هویج به دلیل داشتن هویج، ویتامین‌ها و مواد معدنی نیز دارد. همان‌طور که می‌دانید هویج منبعی غنی از بتاکاروتن، فیبر، ویتامین کا، پتاسیم و آنتی‌اکسیدان است. فیبر موجود در هویج موجب تنظیم حرکات روده می‌شود و عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می‌بخشد. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در هویج نیز از ابتلا به سرطان‌ها و بیماری‌های قلبی-عروقی پیشگیری می‌کنند. تنظیم قند خون، استحکام استخوان‌ها، پاکسازی کبد و کنترل فشار خون از دیگر مزایای خوردن هویج برای سلامتی هستند.

کاپ کیک هویج

طرز تهیه کاپ‌کیک هویج

مرحله اول

روغن و شکر را داخل کاسه‌ای بریزید و چند دقیقه با همزن بزنید. سپس، تخم مرغ‌ها را اضافه کنید و خوب بزنید تا کرم‌رنگ و کش‌دار شود. در این مرحله هویج‌های رنده‌شده و گردوهای خردشده را به مواد بیفزایید و خوب مخلوط کنید.

 

مرحله دوم

آرد، بکینگ پودر، دارچین و نمک را مخلوط کنید و چند بار الک نمایید. سپس، مخلوط ِمواد خشک را به مایه کیک اضافه نمایید و آرام و در یک جهت مخلوط کنید تا مایه کیک یکدست شود.

 

مرحله سوم

داخل قالب‌های کاپ کیک(یا کپسول‌های کاغذی مافین) را چرب کنید و تا نصف هر قالب را از مایه کیک پر کنید.

 

مرحله چهارم

قالب کیک را به مدت 30 – 40 دقیقه داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتی‌گراد روشن کرده اید، قرار دهید. کیک‌ها را بعد از پخت از فر خارج کنید و اجازه دهید خنک شود. سپس کاپ‌کیک‌های خنک‌شده را با خامه زده‌شده تزیین کنید.

کاپ کیک هویج

نکات طلایی در تهیه کاپ کیک هویج

- تخم‌مرغ‌ها هنگام استفاده باید هم‌دمای محیط باشند.

- مدت زمات پخت کیک بسته به نوع فر متفاوت است. بنابراین هنگامی که کاپ‌کیک‌ها در فر در حال پخت هستند، باید مرتب به آن‌ها سر بزنید.

- برای تزیین این کاپ‌کیک‌ها علاوه بر خامه می‌توانید از پودر پسته، پودر نارگیل و... استفاده کنید.

 

سخن آخر

کاپ‌کیک‌ هویج، بهترین انتخاب برای پذیرایی از تعداد زیادی از مهمانان در مراسم‌ها و مهمانی‌های بزرگ است. این کاپ‌کیک‌ها را باید به دقت طبق دستور درست کنید و مواد آن را کم و زیاد نکنید.

در اولین مرحله پخت کاپ‌کیک هویج باید مخلوط روغن و شکر را چند دقیقه با همزن بزنید. سپس تخم‌مرغ‌ها را اضافه کنید و مواد را بزنید تا کش‌دار شوند. در ادامه هویج‌های رنده‌شده و گردوهای خردشده را با مواد مخلوط کنید.

آرد، بیکینگ پودر، دارچین و نمکِ مخلوط و الک‌شده را نیز به مایه کیک بیفزایید و نصف حجم قالب‌های مافین را با مایه کیک پر کنید. قالب‌ها را به مدت 30 – 40 در فر از قبل گرم‌شده قرار دهید. بعد از پخت کاپ‌کیک‌ها و خنک شدن‌شان، آن‌ها را با خامه زده‌شده تزیین کنید.